Szturm Wojowników Maryi na polskie miasto. Przyjechało ich tysiące z całej Polski

Ruch Wojownicy Maryi narodził się w Kościele Katolickim. Liczy już pięć tysięcy zaangażowanych we wspólnotę osób.

Wojownicy Maryi to wspólnota dość młoda, zawiązała się w 2015 r. w Lądzie nad Wartą.

Należą tam wyłącznie mężczyźni, którzy spotykają się na ogólnopolskich, cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę Wojownicy Maryi co 1-2 miesiące tzw. „procesjach wynagradzających z różańcem.”

By stać się Wojownikiem Maryi, „trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku”.

W statucie Wojowników Chrystusa czytamy:

„Inspiracją dla powstania Ruchu było formowanie chłopców i mężczyzn na wzór Jezusa Chrystusa, gotowych walczyć o najwyższe wartości i prawdy wyznawane przez Kościół Katolicki.

Ruch zrzesza aktywnych katolików, którzy w swoim działaniu w pełni i bezwarunkowo podporządkują się Papieżowi, biskupom oraz kapłanom parafialnym.”

Podczas spotkania 22 stycznia blisko 5 tysięcy mężczyzn przeszło ulicami Łodzi w procesji różańcowej, a następnie wzięli udział w mszy świętej, którą odprawił abp Grzegorz Ryś.

Pomimo limitów związanych z COVID-19 kościół pękał w szwach.

Źródło: wp.pl, Polskie Radio Łódź/youtube, Archidiecezja Łódzka/Youtube, Wojownicy Maryi.pl, Miniatura wpisu: Polskie Radio Łódź/youtube