Ta matka musiała zamieszkać z dziećmi w garażu. Nie do uwierzenia, gdzie to się dzieje.

Nicole Jones jest samotną matką z dwójką dzieci. Od pewnego czasu mieszka razem z dziećmi w garażu w jednej z najbogatszych miejsc w Ameryce Silicon Valley w Kaliforni.

Nicole Jones nie jest bezrobotna ani biedna. Jest barmanką w drogim lokalu i zupełnie nieźle zarabia. Ma jednak pecha mieszkać w bogatym i rozwojowym regionie Dolinie Krzemowej.

Źródło: CNN

Rozwój nowych technologii, wielkie pieniądze i zarobki, ściągają do Doliny Krzemowej rzesze uzdolnionych, młodych specjalistów nowych technologii, co wpłynęło na wywindowanie cen mieszkań do poziomu niemożliwego do udźwignięcia przez budżet samotnej matki.

Źródło: CNN

Za wynajem garażu Nicole płaci 1000 dolarów miesięcznie a za małe mieszkanie, które kiedyś wynajmowała musiałaby zapłacić ponad 3000 dolarów. Co przekracza jej możliwości przy uwzględnieniu innych opłat, które musi ponosić na opiekę dzieci, gdy jest w pracy. Zamieszkanie w garażu stało się dla Nicole i jej dzieci najlepszą z dostępnych opcji w jej sytuacji.

,,Zawsze myślałam, że bezdomnym może zostać tylko ktoś, kto jest bezrobotny, uzależniony od narkotyków lub alkoholu, lub wszystko to razem. Nie przypuszczałam, że matkę, która wcale nieźle zarabia może dotknąć problem bezdomności”

– powiedziała Nicole dziennikarzowi CBS, który zrobił o niej reportaż.

Po emisji reportażu Nicole spotkała się z niebywałym hejtem i falą bezwzględnej krytyki. Oceniano i krytykowano ją jako złą matkę, która nie potrafi zadbać o dobro dzieci. A dzieci Nicole dotąd szczęśliwe, ponieważ wychowały się w tej okolicy, mają tu znajomych i przyjaciół, były zadowolone z ich skromnego ale wyposażonego we wszystko, co im było niezbędne do życia, mieszkania w garażu.

Źródło: CNN

Nicole żałuje, że opowiedziała o swojej sytuacji. Krytyka nie ominęła właściciela garażu, który po emisji chciał ją stamtąd usunąć. Nikt natomiast nie zaproponował jej pomocy żeby pomóc jej zmienić ich sytuację mieszkaniową.

Póki co Nicole nie planuje zmian.

Z dwójką dzieci wiedzie ustabilizowane życie, nie może pracować więcej, żeby więcej zarabiać, ani nie może też przeprowadzić się gdzieś dalej. Musiałaby tracić dużo czasu na dojazdy, zamiast spędzić go z dziećmi lub musiałaby szukać nowej pracy a dzieciom całkowicie zmienić otoczenie.

Źródło: CNN

Wszyscy wokół skłonni do krytyki nie potrafią jednak powiedzieć, co kobieta mogłaby zrobić, żeby skutecznie rozwiązać problem mieszkania. W takich sytuacjach człowiek zostaje zwykle osamotniony i musi dźwigać ciężar odpowiedzialności na własnych barkach. Szczególnie trudne to jest dla kobiety będącej samotną matką, której zwyczajna codzienność przysparza wystarczającą ilość trosk i zmartwień.

Źródło: CNN

Uważamy, że ta kobieta wspaniale sobie radzi. Oczywiście, że są na świecie kobiety i dzieci, które znajdują się w gorszej sytuacji życiowej, ale żeby w tak bogatym i rozwijającym się regionie jak Dolina Krzemowa, matka musiała mieszkać z dziećmi w garażu i w dodatku była dręczona i napiętnowana, to coś co trudno zaakceptować.

Jeśli i ty tak uważasz udostępnij, niech wie, że wiele osób ją wspiera, może ta informacja odpowiednio szeroko rozpowszechniona przyczyni się do tego, że znajdzie się sposób, by jej dzieci miały normalny dom.

Źródło: CNN