Ta roślina przyciąga pieniądze jak magnes. Sekret tkwi w szczególe

Od wieków roślinom przypisywano różne moce i znaczenie. Symbolem dobrobytu i bogactwa miała być roślina o nazwie Grubosz, zwana inaczej drzewkiem szczęścia.

Jako symbol dobrobytu i powodzenia była uznana za dobry prezent na nową drogę życia. Nie tylko dla nowożeńców, ale także osób zmieniających miejsce zamieszkania, pracę lub otwierających firmę.

Liście Grubosza mają głęboki kolor, są skórzaste, drobne i liczne, wyglądają jak sypane monety. Łodyga gruba i mocna. Grubosz jest niewrażliwy na zmiany temperatury i przesuszenie, co ma sprzyjać przetrwaniu trudnych chwil bez szwanku.

Jade Plant

Gdzie powinien stać?

Według zasad Feng shui miejscem, w którym grubosz nabiera największej mocy jest południowo-wschodni róg domu. To właśnie w tym miejscu moc przyciągania bogactwa będzie najsilniejsza.

Naprawdę warto mieć grubosza w swoim domu. Nie każdy wie, ale jest to roślina lecznicza. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Wyciąg z liści, soki, napary, a nawet spożywanie surowych liści, pomaga na takie dolegliwości jak wrzody, żylaki, rany, ból gardła, ukąszenia owadów, choroby nerek i zapalenia stawów.

Jeśli więc nawet nie dowierzasz w jej moc przyciągania szczęścia i dobrobytu, warto przynajmniej wykorzystać jej lecznicze właściwości. A przy tym wszystkim jest po prostu piękną ozdobą.

Podziel się z innymi.