Ta roślina to cud natury. Wiedząc TO już nigdy nie sięgniesz po drogie leki!

Jest znaną i bardzo łatwo dostępną rośliną a jakże zbawienną dla naszego zdrowia. Można ją hodować nawet na własnym parapecie.

To Aloes zwyczajny. Zawiera aż 200 aktywnych składników w tym witaminy, minerały, aminokwasy, enzymy, polisacharydy i kwasy tłuszczowe. Jego właściwości lecznicze znane są i stosowane od 5000 lat.

Oto skrócona lista właściwości aloesu:

– wzbogaca organizm w witaminy i mikroelementy uzupełnia ich niedobory: Wit A, C, E, kwas foliowy, cholinę, B12. i mikroelementy: wapń, cynk, chrom, selen, potas, sód żelazo, mangan, miedź

– zawiera obfite ilości aminokwasów w tym wszystkie, nie wytwarzane przez organizm ludzki i większość 18-20 (zależnie od pochodzenia i czasu zbioru) z 22 wszystkich potrzebnych organizmowi, w tym 7-8 z 8, których sam organizm nie produkuje. Zawiera także imponującą liczbę ważnych dla organizmu kwasów tłuszczowych.

– reguluje pracę przewodu pokarmowego i flory bakteryjnej jelit a także działa przeciw pasożytniczo

– wspomaga funkcje oczyszczające wątroby, nerek, jelit i skóry

– alkalizuje organizm. Ma odczyn zasadowy, pomaga przywrócić właściwe ph zakwaszonego organizmu

– funkcje przeciwzapalne i wzmacniające układ immunologiczny

– kompleksowo i wszechstronnie działa na układ sercowo-naczyniowy

– inhibuje związki o działaniu mutagennym przez co zapobiega chorobom nowotworowym

– oczyszczanie i regulowanie metabolizmu poprawia skuteczność kuracji odchudzających i pośrednio przyczynia się do utraty wagi

– jest wsparciem dla skóry. Bardzo działa zarówno leczniczo na skórę chorobowo zmienioną przy oparzeniach, otarciach, ugryzieniach owadów, łuszczycy, jak i kosmetycznie na skórę trądzikową, starzejącą, suchą i wrażliwą. Pomaga również przywrócić ładny wygląd włosom suchym i szorstkim. Natychmiast je wygładza i nawilża. Wystarczy przeciętym liściem przejechać wzdłuż włosów jak prostownicą.

Silne i wielostronne działanie aloesu wymaga też zachowania ostrożności w jego stosowaniu. Nie mogą z jego właściwości korzystać kobiety w ciąży i karmiące, a także dzieci poniżej 12 roku życia.

Jeśli macie roślinę, która ma powyżej trzech lat możecie spróbować pozyskać miąższ z aloesu sami.

Przebogate właściwości tej rośliny warte są wykorzystania dla zdrowia i urody całej rodziny. W czasach, kiedy otoczeni jesteśmy chemią i przetwarzaną żywnością potrzebujemy suplementów, które dostarcza nam natura. To po prostu grzech nie korzystać z jej dobrodziejstw. Podziel się informacją ze swoimi znajomymi na facebooku.

Źródła: ptfarm.plporady.uzdrawianie.org
biotechnologia.plsurojadek.com,
healthyfoodhouse.com