Ten chłopiec został porzucony w centrum miasta. Policja prosi o pomoc

3-4 letni chłopiec został porzucony na Placu Stulecia przez kobietę o ciemnych włosach. Miała na sobie okulary w ciemnych oprawkach.

Maluch zeznał, że zostawiła go mama. Policja posiada nagranie z monitoringu, na którym widać chłopca z matką. Opublikowano zdjęcie z nagrania.

Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu kobiety.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 22.00. Policji udało się ustalić, że do centrum chłopiec z matką przyjechał tramwajem linii 21 jadącym od strony Dąbrowy Górniczej/Będzina.

Kobieta zostawiła dziecko, po czym udała się w kierunku przystanku autobusowego, wsiadła do autobusu jadącego prawdopodobnie w kierunku Czeladzi.

Dziecko stało spokojnie w pobliżu pomnika, kiedy zainteresowała się nim przechodząca obok mieszkanka Sosnowca. Kobieta zabrała chłopca na komendę policji w Sosnowcu.

„Zdezorientowany maluch pozostał w pobliżu pomnika, gdzie znalazła go przechodząca tamtędy kobieta. Mieszkankę Sosnowca od razu zainteresowało malutkie dziecko pozostawione bez opieki. Kiedy nie udało jej się znaleźć opiekunów, przyprowadziła chłopca do Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu” – informuje w komunikacie policja.

Kontakt z chłopcem jest utrudniony. Z jego słów wynika, że porzuciła go najprawdopodobniej matka.

Policja zwraca się z prośbą wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę, lub widziały ją z dzieckiem w poniedziałek w Sosnowcu o wszelkie informacje w tej sprawie prosi kierować pod numer telefonu 47 852 12 81, 47 852 12 82, lub z Oficerem Dyżurnym Komendy pod numerem 47 852 12 00 lub 47 852 12 55.

Można także kontaktować się z najbliższą jednostką policji. Wszystkim osobom udzielającym informacji policja gwarantuje anonimowość.

Aktualizacja

Dzięki błyskawicznej akcji w mediach społecznościowych w ciągu godziny udało się odnaleźć kobietę.

– DZIĘKUJĘ – jesteście WIELCY. Dzięki Waszym wskazaniom, policja odnalazła rodzinę chłopca, który był sam w nocy, na Patelni. Głębokie ukłony również Pani, która odprowadziła chłopca na komendę. Dziękuję też w imieniu sosnowieckiej policji. To była szybka, bezprecedensowa akcja – poinformował Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Policja nie informuje o okolicznosciach porzucenia chłopca do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Źródło i Fotografie: sosnowiec.slaska.policja.gov.pl