To nie żart. Ludzie płacą 1000 zł za możliwość przytulenia się do krowy.

Teraz możesz zapłacić, by przytulic się do krowy. Oto najnowszy trend odnowy biologicznej.

Wszyscy jesteśmy zestresowani, jednak niektórzy bardziej niż inni. Niezależnie od tego, czy chodzi o stres związany z wychowaniem dzieci, pracą, staniem w korkach, pieniędzmi – lista jest długa. Życie rzadko bywa wolne od zmartwień.

Znane są różne techniki relaksacji i odprężania, ale może warto być otwartym na nowe pomysły? To, co działa dla jednej osoby, może w końcu nie działać na kogoś innego.

Jeśli wciąż poszukujesz sposobu na złagodzenie stresu, możesz rozważyć przytulanie się do krów…

To nie żart.

Mountain Horse Farm w Neapolu, oferuje nowe doświadczenie w Cow Cuddling.

Sesja obejmuje czas szczotkowania, przytulania i zwyczajnego spędzania czasu z krowami w gospodarstwie. Czemu? Według Mountain Horse Farm, „może przynieść relaksację, uzdrowienie, świadomość języka ciała, komfort, uważność, poprawić asertywność, pomóc w przezwyciężaniu strachu, budować zaufanie, pozwala być zabawnym i uczy stawiania granic.”

Nie odpowiada Ci tulenie się do zwierząt o masie ponad niemal pół tony? Zamiast tego możesz przytulać się miniaturowymi koni. Możesz bawić się, tulić i myć malutkie konie. Czy to łagodzi stres? Nie możemy tego zweryfikować, ale z pewnością brzmi to zabawnie!

Jeśli chcesz się przekonać musisz zrobić rezerwację w Horse & Cow. To doświadczenie zaczyna się od ćwiczeń oddechowych w „Gathering Tipi”. Następnie należy przytulać się do koni i krów. Od Ciebie zależy, jak spędzasz czas ze zwierzętami. Konie i krowy „wyczują, czy jesteś szczęśliwy, smutny, czujesz się zagubiony, niespokojny lub podekscytowany i odpowiedzą na to bez oceniania Cię”.

Te sesje przytulania zwierząt do tanich nie należą, ale można podzielić koszt wybierając się w dwie lub trzy osoby. Sesja z końmi i krowami wynosi 300 $ dla 2 osób lub 395 $ dla 4. To byłaby z pewnością wyjątkowa randka lub rodzinne spędzenie czasu.

Przytulanie zwierząt gospodarskich może brzmieć dziwnie, ale terapia wspomagana przez zwierzęta nie jest niczym nowym. Według Psychology Today, przeprowadzono 49 badań, w których udowodniono, że terapia wspomagana przez zwierzęta ma pozytywny wpływ na osoby z autyzmem, depresją i innymi schorzeniami.

Wielu właścicieli koni opisuje swoje zwierzęta jako „terapeutyczne”. Wykazano, że terapia wspomagana przez konie pomaga ludziom w takich obszarach, jak asertywność, empatia i tolerancja na stres, i została z powodzeniem zastosowana w leczeniu stanów od ADD / ADHD i depresji.

Nawet jeśli nie masz konkretnego problemu, takiego jak stres czy depresja, które próbujesz leczyć, doświadczenie z końmi i krowami jest dostępne dla każdego, kto chce cieszyć się tym wyjątkowym doświadczeniem.

Zobaczcie: