To ona zarazila Donalda Trumpa koronawirusem. Kim jest?

W czwartek wieczorem prezydent USA Donald Trump ogłosił na Twitterze, że on i jego żona Melania Trump otrzymali pozytywny wynik testu na obecność nowego koronawirusa.

Zdecydował się przystąpić do testu po tym, jak jego doradca, Hope Hicks, kilka dni temu uzyskała pozytywny wynik. Hicks niedawno podróżowała z Trumpem na pokładzie Air Force One na pierwszą debatę wyborczą między nim a kandydatem Demokratów Joe Bidenem.

„Dziś wieczorem Melania i ja otrzymaliśmy wyniki testu i są one pozytywne pod kątem COVID-19” – powiedział Trump na Twitterze.

„Natychmiast rozpoczniemy kwarantannę. Przejdziemy przez to RAZEM!”

Lekarz Donalda Trumpa, Sean Conley, powiedział, że prezydent i pierwsza dama „mają się dobrze” i że Trump będzie nadal wypełniał swoje prezydenckie obowiązki.

„Zespół medyczny Białego Domu i ja będziemy utrzymywać czujną kontrolę i możemy liczyć na wsparcie najlepszych lekarzy i instytucji w naszym kraju” – powiedział dr Conley.

Hicks nie nosiła maski, gdy była z Trumpem. Podczas debaty Trump śmiał się z Bidena, ponieważ prewencyjnie nosił maskę, próbując zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

„Założę maskę, kiedy uznam to za konieczne” – powiedział Donald Trump. „Za każdym razem, gdy go widzę, nosi maskę” – naigrywal się.

Podczas debaty świta Trumpa zdjęła maskę z twarzy, odmawiając masek oferowanych przez lekarza z Cleveland Clinic.

Goście pana Bidena nosili maski.

Hope Hicks to najmłodsza dyrektorka ds. Komunikacji w historii Białego Domu. Przed dołączeniem do kampanii Trumpa w 2016 roku nie miała doświadczenia politycznego.

Kim jest kobieta, która zaraziła Donalda Trumpa nowym koronawirusem?

31-letnia Hicks była aktorką, modelką, zanim ukończyła filologię angielską na Southern Methodist University.

W lutym 2018 roku Hicks ogłosiła rezygnację po tym, jak przyznał się do „niewinnych kłamstw” prezydentowi, a po kilku miesiącach po rezygnacji została wiceprezesem wykonawczym 21st Century Fox.

Obecnie wróciła do Białego Domu, na stanowisko doradcy prezydenta.

– Jako nastolatka była odnoszącą sukcesy modelką, pozując między innymi dla Ralpha Laurena

– Hope i Trump poznali się w 2012 roku, kiedy została zatrudniona przez firmę public relations pracującą dla linii modowej Ivankai Trump

– W styczniu 2015 roku Trump wezwał ją do swojego biura i powiedział, że będzie pracowała dla jego kampanii prezydenckiej

– Trump uważa ją za zaufana osobę, a ludzie z jego zespołu mówią o Hope, że jest przyjazna i lojalna.

– To ona pisze na Twitterze Trumpa, to co prezydent jej dyktuje.

– W czerwcu 2017 r. Biały Dom ujawnił pensje 377 osób zatrudnionych przez Trumpa. Hicks była z nich najlepiej opłacana, z pensją 179 000 dolarów.

Źródło miniatura wpisu: instagram.com