Tom Cruise nie widział córki Suri od 10 lat. Czy powodem jest religia, którą wyznaje?

Gorąca relacja Katie Holmes i Toma Cruise’a od początku budziła emocje.

Byli obłędnie zakochani i nie kryli się z tym uczuciem pozwalając mediom i fanom śledzić ich związek.

Niestety, życie to nie bajka i związek nie wytrzymał próby czasu. Po sześciu latach małżeństwa i narodzinach córki Suri para rozstała się w 2012 roku.

Media rozpisywały się, że scjentologia – religia Toma miała znaczący udział w problemach w związku z Katie. Jednak żadne z małżonków nie komentowało tych doniesień.

Teraz okazało się, że mogła mieć wpływ nie tylko na relacje z żoną, ale także z córką.

Jak informuje Us Weekly aktor otrzymał od sądu prawo do spędzania z 15- letnią Suri 10 dni w miesiącu, ale zrezygnował z tego przywileju i w ogóle nie widuje córki.

Oprócz możliwości pełnej opieki przez 10 dni w miesiącu każde z rodziców ma prawo zobaczenia dziecka w każdej chwili, gdy jest pod opieka drugiego z rodziców. Tak orzekł sąd zatwierdzając umowę rozwodową Toma i Katie. Mimo to aktor nie widuje córki wcale.

Znany krytyk scjentologii i były redaktor naczelny The Village Voice, Tony Ortega, powiedział magazynowi, że prawdopodobnie Katie podpisała „jakąś umowę o zachowaniu poufności, mówiącą, że nie powie nic złego o scjentologii”, aby mogła zachować główną opiekę nad Suri.

Przedstawiciele Toma zignorowali prośby Us Weekly o komentarz w sprawie.

Jak twierdzi australijski tabloid „New Idea” po powrocie z Europy, gdzie aktor kręcił Mission Impossible będzie chciał się zobaczyć z córką, której nie widział 10 lat.

Suri także tego chce. Katie natomiast obawia się, że Tom będzie chciał ją wciągnąć do kościoła scjentologicznego, z którym jest w takim samym stopniu związany jak 10 lat temu. Dlatego chce żeby do ewentualnego spotkania doszło w Nowym Yorku, gdzie mieszkają a nie w Clearwater na Florydzie, gdzie dom ma Tom cruise.

Źródło: Us Weekly, New Idea, Miniatura wpisu: instagram.com/p/CQWz4ZKHrW1