Tragiczne skutki niewinnego tatuażu z henny na rączce 7-latki. Rodzice dziewczynki chcą ostrzec innych!

Na letnich wakacjach rodzice często spełniają zachcianki dzieci, które kuszone niecodziennymi atrakcjami pragną spróbować wszystkiego.

Jednak chcąc uszczęśliwić dziecko tracą niekiedy czujność.

Brytyjska rodzina Gulliverów z 7-letnią Madison i 9-letnim Sebastianem kilka tygodni temu spędzali wakacje w Egipcie.

Niestety już na początku wakacji matka rozchorowała się na zapalenie pęcherza i musiała być hospitalizowana. Dzieci straciły część wakacji. Jednak, gdy mama opuściła szpital, wszystko miało się już układać dobrze.

Rodzice chcieli wynagrodzić dzieciom ten czas i nie odmawiali im niczego.

swns

Kiedy zapragnęły tatuażu z henny, który był oferowany w hotelowym hallu, rodzice bez oporów przystali na tę zachciankę. Nie obawiali się niczego, ponieważ henna to naturalny i bezpieczny barwnik a tatuaż jest zmywalny.

Niestety po kilku dniach u chłopca zaczęło się swędzenie. Rodzice zaobserwowali, że drapie się w miejscu tatuażu.

Wakacje się skończyły i rodzina wróciła do Wielkiej Brytanii. Wtedy u Maddison zaczęło się swędzenie, a skóra wokół tatuażu zaczęła czerwienieć. Rodzice postanowili zmyć tatuaż.

Niestety, następnego dnia ręka wyglądała znacznie gorzej. W miejscu tatuażu była cała pokryta pęcherzami jakby była poparzona.

news itv

Dziewczynka została odwieziona do szpitala, gdzie lekarze musieli naciąć pęcherze, by leczyć oparzenie.

amazonaws

Ręka dziewczynki wygląda już znacznie lepiej ale przywrócenie skóry do stanu przed oparzeniem może potrwać nawet dwa lata. I nie ma pewności czy nie pozostaną na niej blizny.

metrouk

Dlaczego to wszystko się wydarzyło?

Ponieważ to, co artyści zdobiący ciało nazywają henną nie zawsze nią jest. Henna jest roślinnym barwnikiem, który barwi skórę na brązowo. Żeby tatuaż był ładniejszy i bardziej wyrazisty często dodaje się do niego składnik o nazwie PPD, to barwnik chemiczny, stosowany czasem w farbach do włosów i w około 10-15 % przypadków wywołuje reakcje alergiczne.

mirror

Niektórzy doświadczą tylko bolesnej opuchlizny i zaczerwienienia, inni ropiejących pęcherzy a jeszcze inny trwałej nadwrażliwości na PPD, co sprawia, że przy każdym kontakcie z barwnikiem wystąpi reakcja. A PPD jest w większości czarnego plastiku, farbach do włosów, farbach drukarskich a nawet w tkaninach. Niestety reakcja może wystąpić nie przy pierwszym a dopiero przy kolejnym kontakcie. W nielicznych przypadkach reakcja alergiczna na PPD może okazać się śmiertelna.


collegecandy

Jeśli więc decydujecie się pozwolić dzieciom na tatuaż z henny upewnijcie się, że jest tylko z henny. Spytajcie o skład. Naturalna henna pachnie ziołowo lub dodanymi do niej olejkami eterycznymi. Pasta barwiąca z PPD ma chemiczny zapach przypominający zapach farby do włosów.

Pomóż ostrzec innych rodziców, udostępnij!

Źródło/Fot: thesun