Niesamowita transformacja domu, która zapiera dech w piersiach. Musisz zobaczyć ostatnie zdjęcie!

Stare domy mają swój urok, ale też generują mnóstwo problemów. Są często nieocieplone, zaniedbane, ze zniszczoną, przestarzałą kolorystycznie elewacją, a często mają też mało atrakcyjną bryłę.

Powstały w innym czasie niż dzisiejsze budynki więc wymagają wprowadzenia rozwiązań, które sprawią, że dom po remoncie stanie się cieplejszy, wygodniejszy i bardziej atrakcyjny wizualnie.

Niektórzy odważni, którzy porwali się na modernizację kilkudziesięcioletniego domu mówią, że za te same pieniądze i stracone nerwy mieszkaliby w nowym domu. Nie brakuje jednak ludzi, którzy inwestują w stary dom z pełną świadomością problemów. Istnieje bowiem szereg zalet, które przeważają nad remontem starego niż budową nowego.

Po pierwsze lokalizacja. Coraz trudniej o działki w dobrej lokalizacji, gdy mowa o miastach. Stare dzielnice są dobrze zagospodarowane, działki są równe, uzbrojone i na ogół o dobrym kształcie i powierzchni. Osiedla mają w sąsiedztwie sklepy, szkoły, parki czy place zabaw. W takich miejscach sama działka kosztuje niewiele mniej niż działka ze starym domem. Jeśli się ma szczęście można trafić na dom, który ma już ogród. Nawet jeśli wymaga on uporządkowania, ma ogromną przewagę nad takim, który zakładamy na nowo na gołej działce.

Tereny pod nowe osiedla są zwykle oddalone od centrów miast, często nie mają utwardzonych dróg, mediów, nie mówiąc o szkołach czy sklepach.

Po drugie dokumentacja. Budowa domu wiąże się ze znacznie większą ilością „papierologii” niż remont. Stopień skomplikowania czy ilość decyzji do podjęcia wbrew pozorom także jest mniejsza. Kosztów nie da się jednoznacznie porównać, ponieważ zależy od bardzo wielu zmiennych, stanu domu, materiałów i potrzeb do dostosowania.

Ci, którzy przeszli tą drogę, a wybrali dom do remontu z uwagi na lokalizację raczej nigdy nie żałują. Tego zdania jest Elena Lednicka Słowaczka, która na swoim fotoblogu opublikowała etapy modernizowania starego domu. Efekt jaki udało jej się osiągnąć zachwycił czytelników. Remont jej domu został szeroko rozpowszechniony w internecie wzbudzając zachwyt i podziw.

Elena dowiodła, że stary, brzydki dom po remoncie może być piękną i dostosowaną do życia przestrzenią.

Tak wyglądał dom przed remontem

Elena zdecydowała się na budowę tarasu, który był dla niej niezwykle ważny.

Konieczna była również wymiana starego dachu.

Ocieplenie pozwoliło oszczędzać na kosztach ogrzewania, ale też wyposażyć dom w nowa elewację.

Elementem dekoracyjnym dla białego tynku na elewacji domu była kamienna okładzina, która nadała budynkowi zupełnie nowy, niepowtarzalny charakter.

Zagospodarowano także teren wokół domu.

Ostatecznie udało się stworzyć piękny dom, który wygląda jakby został dopiero wybudowany.

Jak Wam się podoba efekt?

Źródło: modrastrecha.sk/blog/elenalednicka/, Miniatura wpisu: modrastrecha.sk/blog/elenalednicka/