Po tym co lekarz widzi na usg namawia kobietę na aborcję. Jej stanowcze NIE doprowadza do cudu!

Dla każdej przyszłej mamy pierwsze badania usg są stresujące i pełne emocjonującego oczekiwania.

Z niepokojem obserwują rakcje lekarza obserwującego czy z dzieckiem wszystko jest w porządku.

Kiedy Holly Hodgson była w 12 tygodniu na badaniu kontrolnym usg lekarz zobaczył u jej dziecka wytrzewienie. Holly nie zrozumiała od razu co to takiego. Wieści były złe. Jej maluszek miał wrodzoną wadę – dziurę w brzuszku a część jego oragnów rozwijała się poza ciałkiem.

Wtedy lekarz zaproponował jej aborcję. Jednak kobieta postanowiła poznać konsekwencję wady maluszka.

Mimo, że bardzo się bałam, to jednak wierzyłam, że wszystko skończy się dobrze. Niestety mój prowadzący lekarz powiedział, że powinnam przerwać ciążę. Byłam załamana, ale przed podjęciem takiej decyzji zdecydowałam się jeszcze na kolejną wizytę u zupełnie innego lekarza.

Dowiedziała się, że szanse jej synka są duże. 90 procent dzieci rodzi się normalnie. Mimo, że istnieje ryzyko, że mały przestanie się rozwijać, urodzi się martwy lub umrze krótko po narodzinach, było dla niej oczywiste, że chce walczyć o niego.

Jej synek Teddy urodził się żywy, silny i można było podjąć leczenie. Holly z przerażeniem wspomina, że lekarz za naturalne uznał od razu proponować jej aborcję.

Byłam wściekła na samą myśl, że lekarz doradzał mi coś takiego, wiedząc, że 90% dzieci z wytrzewieniem przychodzi na świat bez większych komplikacji!

Postanowiła rozpowszechnić swoją historię by wesprzeć rodziców, których lekarze stawiają przed tak dramatyczną decyzją!

Choć Synek Holly ważył zaledwie 1,9 kg a jego wnętrzności były na zewnątrz, od razu podjęto leczenie. Najpierw zabezpieczono je przed urazami w specjalnym worku. A już po dwóch tygodniach zoperowano, umieszczając je na swoim miejscu.

Zabieg sie powódł i wkrótce tylko mały ślad przypominał jego mamie o tym, jak nietypowy przebieg miały ciąża i pierwsze tygodnie jego życia.

Teddy dobrze się rozwija, jest radosnym i spokojnym dzieckiem wnoszącym tony szczęścia w życie swojej rodziny. A Holly wciąż nie może się pogodzić z faktem jak łatwo lekarz chciał zdecydować o jego śmierci.

Pomóż Holly opowiedzieć o jej trudnych przeżyciach ale i szczęśliwym zakończeniu ku nadziei i pokrzepieniu serc innych rodziców. Udostępnij jej opowieść.

Źródło/Fotografie: kidspot.com.au