Kto uśmiercił Tinę Turner?

Od pewnego czasu regularnie pojawiają się tak zwane „fake newsy” na temat śmierci znanych osób. Kto i po co je rozprzestrzenia? Życiem znanych osób interesują się ludzie więc dość łatwo rozpowszechnić spreparowany news w internecie. Fake makerzy mogą mieć różne motywy. Ten fake służył do zachęcenia do klikania w wiadomość z zawartym w niej wirusem.

News o śmierci Tiny Turner podano najpierw na fanpejdżu jednej z podejrzanych stron.

Rozprzestrzenił się błyskawicznie w polskim internecie i podchwyciła go nawet dwójkowa „Panorama”, która nie sprawdzając wiadomości zamieściła informację na swoim fanpejdżu, jakoby wokalistka zmarła na atak serca po długim pobycie w szpitalu!

Źródło: Vittorio Zunino /Getty Images

Wpis szybko zniknął ze strony ale ktoś zrobił screena i ten już w sieci pozostał, zamieścił go Super Express, który też szybko skomentował fałszywe wieści.

Źródło: Facebook

Na fanpejdżu Panoramy jak dotąd nie pojawiło się sprostowanie ale internauci nie pozostali obojętni na wpadkę i bezlitośnie komentują wszystko co się pojawia na stronie.

A tymczasem cieszmy się, że nie musimy jeszcze wspaniałej wokalistki wspominać i miejmy nadzieję, że pomimo wieku będzie jeszcze zachwycać nas swoim głosem i charyzmą.

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi, udostępnij rodzinie i znajomym.