Ustąpił dziewczynce na przejściu dla pieszych. Jej reakcja stała się hitem polskiego internetu

Kilka dni temu w internecie pojawił się film zarejestrowany kamerą samochodową. Widać na nim dziecko, które przechodzi przez ulicę i nadjeżdżający samochód, który zatrzymał się, że przepuścić je na pasach.

Po pokonaniu przejścia dziewczynka reaguje w sposób, który urzekł kierowcę i internautów.

Jak się zachowała dziewczynka?

Sytuacja miała miejsce w Lublinie na ul. Kryształowej. Pojazd prowadzony przez pana Przemysława zbliżał się właśnie do skrzyżowania, przed którym znajdowało się przejście dla pieszych.

Do przejścia nadchodziła dziewczynka gotowa zaczekać aż samochód przejedzie. Ale kierowca zachował się jak należy, zatrzymał auto i pozwolił dziewczynce bezpiecznie przejść przez ulicę.

Mała podziękowała mu w uroczy sposób

Dziewczynka przeszła, odwróciła się i pomachała do kierowcy. Zachowanie dziecka wywołało uśmiech na twarzy pana Przemka i postanowił się nagraniem podzielić w sieci.

„Bo kultury należy uczyć się od małego, i to nie była moja córka” – podpisał nagranie wysłane do „spottedlublin.pl” pan Przemek.

Natychmiast pojawiła się pod nim lawina komentarzy od ludzi, którzy również byli pod wrażeniem spontanicznego gestu ze strony dziecka.

„Jaki piękny byłby ten świat, gdyby tylko i wyłącznie takie obrazki były codziennością – życzliwość, szacunek, miłe gesty. Wyrazy szacunku dla dziewczynki jej rodziców oraz kierowcy. Może akurat przeczytają ten komentarz. Serdecznie i ciepło pozdrawiam wymienionych w tym komentarzu” – pisali zachwyceni internauci.