Użył dezodorantu znanej marki, który silnie poparzył skórę

Reklamy tej marki obiecują Panom, że produkty uczynią z nich bardziej męskimi niż są. A kobiety im sie nie oprą. Niektórym Panom, którzy skusili się na zakup produktu Procter & Gamble pod marką Old Spice otrzymali także dodatkową atrakcje. Okazało się bowiem, że produkty wywołują silne reakcje allergiczne i to dość częśte u osób, których nie uczulały inne produkty.

Rodney Colley wytoczył nawet proces koncernowi po tym jak dezodorant old spice silnie poparzył mu skórę.

Na stronie fejsbukowej marki pojawiło się więcej doniesień o podobnych reakcjach.

Firma twierdzi, że u zaledwie 0.01 % mogą wystąpić takie reakcje i są spowodowane nadwrażliwością na alkohol, który jest składnikiem produktu.

Zdjęcia poparzenia pokazała też matka 12 -letniego chłopca, równeż sugerując, że to efekt zastosowania produktu marki.To pacha mojego 12-letniego syna po użyciu Waszego dezodorantu Fiji. Chciałabym wiedzieć, jaki składnik mógł spowodować to oparzenie chemiczne, aby unikać go w przyszłości. To było bardzo bolesne… Używał wcześniej Old Spice Fresh i wszystko było w porządku, jednak na święta zastosował Fiji i stało się TO. Nigdy więcej Old Spice w naszym domu!

Często zapominamy, że kosmetyki to czasem bardzo silne związki chemiczne i nie można ich nadużywać a także należy wykonać próbę uczuleniową, by przekonać się, że nie jesteśmy uczuleni na żaden składnik specyfiku. Często bowiem może się okazać, że tak jest mimo, że nigdy wcześniej nic nas nie uczuliło.