Kobieta nie miała pojęcia co dzieje się z dzieckiem w jej łonie! To, co ujawniają badania, odbiera wszystkim mowę.

31 letnia Rosjanka będąca, jak się później okazało w 41 tygodniu ciąży, zgłosiła się do szpitala w Zachodniej części Rosji. Kobieta nie była wcześniej zwolenniczką regularnych wizyt u ginekologa, jednak mając wrażenie, że nie wszystko z jej dzieckiem może być w porządku postanowiła skorzystać z fachowej pomocy.

Kiedy przyszła mama poddała się badaniom, wyszło na jaw, że jest w 41 tygodniu ciąży, jednak to nie koniec niespodzianek! Dziecko nie rozwijało się w jej łonie, ale poza macicą, w jamie brzusznej !

Jak to możliwe, skoro wg. medycyny jama macicy jest jedynym miejscem przeznaczonym dla prawidłowego rozwoju płodu?

Medycy uważają, że nie ma możliwości utrzymania takiej ciąży. Rosyjscy specjaliści bez wahania podjęli się dokonania zabiegu ratującego życie matki jak i dziecka. Na szczęście ten wyjątkowy przypadek pomimo ogromnego niebezpieczeństwa, zakończył się powodzeniem.

Cały proceder trwał około dwóch godzin, lekarze wykonali cesarskie cięcie, podczas którego udało się uniknąć niekontrolowanego krwotoku, usunąć łożysko i uratować nie jedno, a dwa życia!

Po zakończonej operacji, jeszcze przez długi czas personel szpitala był w szoku. Wszystkim trudno było uwierzyć w to, co rozegrało się na ich oczach. Przyjście na świat w pełni zdrowego dziecka, które rozwijało się przez 41 tygodni poza łonem matki jest niewątpliwie cudem!

Córeczka 31 letniej kobiety otrzymała piękne imię Wiktoria, które w tym przypadku nabiera szczególnego znaczenia, gdyż oznacza zwycięstwo.

Przypadek jaki miał miejsce w Rosyjskim szpitalu zdarza się raz na 625 milionów!

Na szczęście ta historia miała piękne zakończenie a młoda mama i córeczka mają się dobrze. Miejmy nadzieję, że po takim doświadczeniu, przy kolejnej ciąży kobieta będzie regularnie uczęszczać na wizyty kontrolne.

Źródło i fotografie: alt.kp.ru, youtube.com