W przedszkolu uruchomiono monitoring. Wystarczyło 30 minut by uchwycił dramatyczną scenę

Przedszkole jest ważnym etapem w życiu małego dziecka. Pomaga w uspołecznieniu, wspiera rozwój intelektualny i kreatywność malucha. Mierzy go z nowymi wyzwaniami i uczy odnajdywania się w grupie rówieśniczej.

Rodzice powierzając przedszkolu swój największy skarb liczą na to, że wyniesie on z niego same korzyści. Że nauczy się samodzielności i wielu nowych, przydatnych umiejętności. Że miło spędzi czas i przede wszystkim, że będzie bezpieczne!

Jak się okazuje w niektórych przypadkach to tylko złudne nadzieje.

52-letnia Sarah Gable była przedszkolanką od wielu lat. Miała potężne doświadczenie w pracy z dziećmi. Nikt nie spodziewał się po niej takiego zachowania, jakie ujawniła dopiero co zamontowana, kamera w przedszkolu w Pensylwanii, w którym pracowała.

Dyrekcja zdecydowała się na zamontowanie kamer, dla większej przejrzystości i bezpieczeństwa.

Dosłownie pierwszego dnia, zaledwie 30 minut po zainstalowaniu kamery, na korytarzu w przedszkolu, miał miejsce bulwersujący incydent.

Przedszkolanka miała sprowadzić dziecko po schodach. Kamera zarejestrowała jak popycha je gwałtownie i dziecko spada po schodach w dół.

Następnie opiekunka schodzi za nim i orientując się, że jest tam kamera, łapie dziecko za rekę i udaje, że nic się nie stało…

Gdy dyrektorka placówki, Sawayne Tavares zobaczyła nagranie, nie czekała ani chwili z zawiadomieniem policji.

Przedszkolanka została zwolniona i w trybie natychmiastowym odsunięta od pracy z dziećmi. Obecnie czeka na proces.

4-latka została zbadana przez lakarza. Na szczęście oprócz kilku siniaków nie doszło do poważniejszych obrażeń. Miała szczęście, bo taki upadek mógł skończyć się naprawdę źle.

Jestem przerażona samą myślą, że ona pracowała tak długo z dziećmi – mówi matka jednego z przedszkolaków – kto wie ile razy dopuszczała się podobnych zachowań zanim zamontowano kamerę.

Zaniedbanie i niekompetencja w pracy są zawsze karygodne, ale w takich zawodach, gdzie pracownikom powierza się opiekę nad dziecmi, zasługują na szczególne potępienie.

Zobacz karygodne zachowanie opiekunki:

Podziel się. Ważne jest by zachować czujność i zasadę ograniczonego zaufania wobec opiekunów dzieci!