W tym zwyczajnym obrazku ukryty jest sekret, który widzą tylko niektórzy! Mamy podpowiedź …

Kochasz złudzenia optyczne? Mamy dla iluzję, z którą nie wiadomo czy sobie poradzisz

Jedna z najstarszych i najbardziej znanych iluzji optycznych o nazwie „Moja żona i moja teściowa” powstała w 1888 roku i nadal pobudza najbystrzejsze umysły. Okazuje się, że w portrecie młodej dziewczyny można zobaczyć aż dwie postaci – dziewczynę i staruszkę! Ale… dostrzegalna jest tylko dla najbardziej spostrzegawczych.

Wizualne iluzje

Brytyjski rysownik William Eli Hill, pracujący nad wizerunkiem niemieckiej pocztówki, nie miał na myśli niczego podstępnego. Nawiasem mówiąc, nie miał pojęcia, że ​​jego niewinny rysunek rozbudzi tak wiele umysłów.

Popatrz na obrazek!

Czy widzisz młodą dziewczynę wpatrującą się w dal? Teraz spróbuj dojrzeć staruszkę, która patrzy w dół. Czy udało ci się to zrobić?

Później, w 1915 roku, William Eli Hill namalował wizerunek dziewczyny dla magazynu „Puck”. Właśnie wtedy ta optyczna iluzja zyskała szeroką popularność.

Później iluzja została przetworzona przez różnych psychologów i artystów. Kolejne wersje stały się czarno-białe, ponieważ łatwiej było dostrzec podwójny obraz.

Wskazówka

Jeśli nie udało ci się zobaczyć starej kobiety, odsuń się nieco od ekranu. Z dalszej odległości widać profil staruszki znacznie wyraźniej.

Dlaczego nie każdy ją widzi?

Psychologowie, szybko znaleźli wyjaśnienie, dlaczego niektórzy ludzie widzą dwa obrazy, a inni spędzają na nim mnóstwo czasu, nie mogąc dostrzec drugiego.

Twierdzą, że jeśli udało się szybko zobaczyć drugi obraz, oznacza to, że jesteś elastyczną osobą, która ma wysoką zdolność adaptacyjną, jest otwarta i nie przywiązana przesadnie do swoich poglądów i przyzwyczajeń.

Jeśli nadal nie ujrzałeś drugiej postaci lub udało Ci się to z wielkim trudem, jesteś uparty, konserwatywny i zamknięty w swojej wersji postrzegania świata.

Czy to prawda czy nie, oceń sam!

Czy podobała ci się ta fascynująca iluzja?

Nie zapomnij podzielić się nim z przyjaciółmi w sieciach społecznościowych, zdecydowanie uwielbiają takie niezwykłe zadania optyczne.

Źródło i Fotografie: mirror.co.uk