Woda utleniona służy nie tylko do odkażania ran! Ma znacznie więcej praktycznych zastosowań

O tym, że woda utleniona można zdezynfekować ranę każdy wie, ale nie każdy wie, jak wiele innych zastosowań ma ten związek chemiczny.

Oto najważniejsze z nich. Zobacz w jak wielu przypadkach jest niezastąpiona.

Woda utleniona i ciało:

Leczenie infekcji bakteryjnych i wirusowych

Poczułeś pierwsze objawy przeziębienia lub grypy? Wpuść 3 krople wody utlenionej do każdego ucha. Pozostaw na 10 minut, następnie przechyl głowę, aby roztwór mógł spokojnie wypłynąć.

Płukanie jamy ustnej

Wlej 2 nakrętki do szklanki letniej wody i płukaj gardło. Woda utleniona pozwoli pozbyć się bakterii i łatwiej ustąpi zakażenie.

Wybielanie zębów

Moc wody utlenionej możemy wykorzystać do wybielania zębów. Wystarczy, że wymieszasz 2 stołowe łyżki zwykłej wody z 1 łyżeczką wody utlenionej. Taką mieszanką płuczemy zęby przez minutę po umyciu. Na koniec przepłukujemy zwykłą wodą.

Można to robić maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Rozjaśnianie włosów

Żeby rozjaśnić włosy, należy rozcieńczyć wodę utlenioną ze zwykłą w proporcji 1:1. Wlać mieszankę do butelki z atomizerem i spryskać wilgotne pasma powstałą mieszanką. Rozczesz włosy by rozprowadzić wodę po całych pasmach. Pozostaw na 15 minut, a następnie umyj włosy. Powtórz zabieg co dwa, trzy dni. Po kilku zabiegach włosy będą jaśniejsze!

Ból zębów

Mieszamy łyżkę wody utlenionej z łyżką oleju kokosowego i powstałą mieszanką smarujemy bolący ząb.

Gładka skóra

Jeżeli dokucza Wam trądzik i przebarwienia, wystarczy przemywać skórę wodą utlenioną, następnie dokładnie opłukać.

Czyszczenie uszu

Wystarczy wlać jej 2-3 krople do ucha, następnie dodać 2 krople oliwy z oliwek. Taką mieszankę należy trzymać w każdym uchu po 3-4 minuty. Kiedy woskowina rozpuści się, wypłynie razem z wodą utlenioną i oliwą.
Dezynfekcja rąk

Zmieszaj wodę utlenioną ze zwykłą i przemyj dłonie, zadziała to jak mydło antybakteryjne.

Miękka skóra stóp

Wystarczy ze przez 30 minut będziesz moczyć stopy w zwykłej wodzie wymieszanej z połową szklanki wody utlenionej.

Woda utleniona i dom:

Czyszczenie szczotek do zębów

Szczoteczki do zębów juz po kilku użyciach są siedliskiem bakterii. Dlatego dobrze raz w tygodniu wymoczyć je godzinę w wodzie utlenionej.

Odplamianie

Woda utleniona z powodzeniem zastąpi odplamiacz. Doskonale usuwa plamy, szczególnie z krwi. Wystarczy wylać ją bezpośrednio na plamę i pozostawić na minutę. Następnie wypłukać zimną wodą.

Usuwanie brzydkich zapachów

Woda utleniona świetnie usuwa brzydkie zapachy z tkanin. Wystarczy brzydko pachnące ubranie namoczyć w wodzie z odrobiną octu i wody utlenionej, a następnie normalnie wyprać.

Czyszczenie pudełek na żywność

Pudełka do przechowywania żywności mogą stać się po pewnym czasie siedliskiem bakterii. Dlatego warto je przemyć wodą z dodatkiem kilku kropel wody utlenionej.

Mycie toalet

Do miski z wodą dodaj pół szklanki wody utlenionej. Odświeży i wyczyści toaletę.

Usuwanie pleśni

Żeby skutecznie usunąć pleśń, wystarczy miejsce jej powstawania spryskać wodą utlenioną i pozostawić na 10 minut. Następnie dokładnie zetrzeć gąbką.

Czyszczenie deski do krojenia

Deski do krojenia, szczególnie drewniane, których nie myjemy w zmywarce warto spryskać od czasu do czasu mieszanką zwykłej wody i wody utlenionej. Pozostawić na 15 minut i spłukać zimną wodą, żeby pozbyć się bakterii.

Mycie lodówki

Mieszanka wody, octu i wody utlenionej jest idealną do pozbycia się brzydkich zapachów, brudu i bakterii z lodówki.

Czyszczenie zabawek

Na zabawkach również zbiera się wiele zarazków. Dlatego takie przedmioty jak klocki warto co jakiś czas namoczyć w mieszance wody i wody utlenionej.

Mycie przypalonych garnków

Wymieszaj wodę utlenioną z sodą oczyszczoną. Tak powstałą „pastę” nałóż za pomocą szczoteczki na przypaleniznę. Pozostaw na 10 minut. Nie będziesz musiał szorować!

Znaliście te zastosowania wody utlenionej?

Źródło i fotografie: reddit.com