Wskazówki ludzi, którzy osiągnęli piękny wiek 100 lat

Czy jesteś ciekawy, jak dzielą swoje życie między kieliszkiem whisky a odpoczynkiem jakie mieli i mają nawyki, że właśnie oni mogli cieszyć sie długim życiem i dobrym zdrowiem?

Może powinniśmy ich wysłuchać i się czegoś od nich nauczyć?

W tym artykule zebraliśmy kilka wskazówek i historii ludzi, którzy osiągnęli wiek 100 lat, dużo podróżowali, sporo widzieli, przeżyli i nauczyli się. Może nie mają wszystkich odpowiedzi na pytania, których szukamy, ale z pewnością możemy czerpać z ich doświadczen i mądrości.

102-letnia Ruth codziennie ćwiczy pilates. Nauczyła się cenić każdy dzień, żyć teraźniejszością, inwestować w to, co lubi i w jakość.

Ponadto nigdy nie rezygnuje z codzienego spaceru. Mówi nam, że kluczem do utrzymania młodości jest bycie w ciągłym ruchu.

100-letni lekarz też ma własne przekonania. Nie sport ani witaminy, które każdy z nas z uporem maniaka spożywa każdego dnia, ale jak twierdzi to miłość zapewnia mu młodość.

Inny stulatek podziela jego wiarę w miłość, przebaczenie i pasję. „Nigdy nie rezygnuj z miłości. Jeśli czujesz nienawiść, prędzej czy później ją odchorujesz.

Nie pozwól nikomu cię kontrolować. Nie spiesz się i pozwól sobie płakać. Podróżuj jak najwięcej.

Porównuj się tylko z najlepszą wersją siebie. Codziennie rób jedną rzecz tylko dla siebie. Naucz się wybaczać. Znajdź swoją pasję i nie pozwól jej odejść.

Naucz się w coś wierzyć. Naucz się dostosowywać.” – mówi.

Dla Adrine Lee kluczem do długowieczności są 4 proste kroki. Mierz sie z trudnościami i nie poddawaj się. Bądź zawsze w ruchu. Pij wodę. Nie pozwolą ci się załamać, nawet jeśli czujesz sie u kresu sił.

Inne wskazówki dotyczące szczęścia.

Życie to nie cały czas przepełniony szczęściem, ale zawsze staraj się znaleźć choćby najlżejsze jego przejawy. Bądź wdzięczny. Kochaj ludzi, wszyscy, każdy ma coś dobrego, wystarczy uważnie się przyjrzeć.

Dla innych kluczem do długowieczności jest edukacja.

Myśl pozytywnie i ćwicz każdego ranka.

Niezwykle aktywny stulatek oferuje następujące rady: Uprawiaj dużo sportu! Jedz zdrowo i spędzaj dużo czasu na łonie natury. Zawsze bądź pozytywny, to jedyny sposób, w jaki możesz coś osiągnąć.

Na Sardynii, wyspie w Europie słynącej z długowieczności jej mieszkańców, również wyznaje się podobne przekonania. Nie bierz leków, one nic ci nie pomogą. Żyj zdrowo i żyj jak najdłużej.

Bądź aktorem we własnym życiu, a nie widzem. Zaangażuj się jak najwięcej. Znajdź hobby, poświęć czas, aby pomóc innym. Uprawiaj balet, jogę, tai chi, pisz książkę… cokolwiek przyjdzie ci do głowy, zrób to.

Są stulatkowie, którzy również wierzą w zdezorganizowany styl życia.

„Żyłem owładnięty dwoma słabościami papierosami i whisky. Lekarz powiedział mi, że nie wytrzymam długo. I oto jestem. mam 101 lat. Kluczem jest trzymanie swoich słabości w ryzach i nie nadużywanie.

Nigdy nie traćmy w nas dziecka. Kiedy byliśmy dziećmi, byliśmy szczęśliwi i lubiliśmy małe rzeczy. Dobrze to w sobie pielęgnować.

Śniadanie jest ważne. Jedz jajka, mleko, łyżkę oliwy z oliwek. Na kolację je się tylko warzywa i coś bardzo lekkiego.

Utrzymaj sylwetkę, która pozwoli ci zachować sprawność. Głód znika, jeśli jesteś zajęty czymś, co sprawia Ci przyjemność.

Jeśli lekarz zaleca operację, zapytaj, czy poleciłby ją członkowi rodziny. Chirurgia lub lekarstwa nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Czasami lepszym rozwiązaniem jest posłuchanie dobrej muzyki.

Wiele osób decyduje się na przejście na emeryturę w wieku 65 lat. Nie rób tego, chyba że chcesz. Jeśli lubisz pracować, nadal powinieneś to robić.

Jeśli jednak zdecydujesz się przejść na emeryturę, zaangażuj się w jak najwięcej projektów charytatywnych, rób coś dla innych. Zajmij swój umysł.

Dla niektórych stulatków długowieczność to prostota. Nie je się dużo, nie przesadza z żadną aktywnością, cieszą drobne rzeczy i prostota życia.

To umysł pomaga nam żyć długo. Nakarm i edukuj swój umysł. Nie daj się jemu kontrolować, nie wpadnij w pułapkę depresji. Musisz kontrolować swój własny umysł.

Śmiej się jak najwięcej. Śmiech to szczęście. Doceniaj humor, rozwijaj swój humor i śmiej się jak najczęściej.

Naucz się słuchać. To niezwykłe zajęcie!

Kochaj swoją rodzinę tak bardzo, jak to tylko możliwe. Są tacy, którzy zostaną z tobą bez względu na to, co się stanie. Rodzina znaczy wszystko!

Naucz się co najmniej jednej nowej rzeczy każdego dnia, nie zostawiaj swojego mózgu w bezczynności. Odpoczywaj jak najwięcej, uwolnij się od zmartwień i staraj się pięknie myśleć i śnić.

Nie pozwól, aby cokolwiek Cię stresowało. Nie kłóć się, komunikacja jest kluczem do wszystkich konfliktów, nawet tych najtrudniejszych.

Nie szukaj odpowiedzi od innych. Masz klucz, masz w sobie wszystkie potrzebne narzędzia i odpowiedzi. Daj sobie czas, aby zajrzeć w głąb siebie, poznać siebie, zrozumieć się. Jeśli to zrobisz, będziesz niepokonany i nikt nie będzie w stanie cię powstrzymać w tym, co zamierzasz zrobić.

Zawsze bądź ciekawy. Ciekawość oznacza wiedzę, a wiedza to rozwój.

Nie analizuj zbytnio, nic dobrego to nie przyniesie.

Bardzo ważne! Nie traktuj życia poważnie, nie traktuj siebie poważnie. Przyjmij zrelaksowany, luźny stosunek do życia. Wysypiaj się, relaksuj, odważ się, żyj!

Źródło i Miniatura wpisu: doctorandreilaslau.com