„Wyczerpana psychicznie kobieta przyszła na konsultację”. Słowa uczciwego psychologa o rozpadzie wielu małżeństw

„Jakiś czas temu przyszła do mnie wyczerpana, smutna i zdruzgotana kobieta na konsultację”, pisze psycholog Oksana Tsipina. – Usiadła na krześle i niemal natychmiast zalała się łzami.

„Dlaczego nikt mi nie powiedział, że tak będzie?” – powtarzała szlochając. Nasza rozmowa stanowiła podstawę do głębszej refleksji.”

Wiedz zatem, że:

1. Nigdy nie powiedzą ci, że małżeństwo nie ratuje ani od problemów, ani od pustki, ani od samotności. Druga osoba nie usunie, ani nie zrekompensuje Twoich wad, a raczej je zaostrzy lub ujawni, i tylko ty musisz sobie z tym poradzić.

2. Szczerze mówiąc, nie powiedzą ci, że bardziej uczciwe i słuszne jest pozostawanie samemu niż bycie z kimś z obawy, że nie znajdziesz innego mężczyzny.

3. Dzieci nie zawsze i nie każdego uszczęśliwiają. Oznaczają problemy, brak snu, całkowity brak czasu. Jeśli jesteś tego świadomy, w porządku. Ale jeśli masz złudzenie, że narodziny dziecka będą pachniały różami – pomyśl dobrze, czy w ogóle powinieneś mieć dzieci.

4. Związki są wspólną odpowiedzialnością i jeśli każdy jest odpowiedzialny za siebie, a nie za swojego partnera, wtedy wszyscy będą czuć się lepiej i bardziej komfortowo.

5. Prawie wszystkie rodziny doświadczają zdrady. Ty decydujesz, co z tym zrobić.

6. Rodziny, które uważasz za idealne, mają swoje problemy i „ciemną stronę”, o jakie ich nawet nie podejrzewasz. Nie ma idealnych rodzin.

7. „Miłość” szybko się kończy. Jeśli nie nauczyłeś się rozmawiać, szanować, troszczyć się o siebie nawzajem, nie powinieneś nawet zaczynać związku. Nie dorosłeś do niego.

8. W większości par ludzie okłamują się na temat miłości. Kobieta zainteresowanie bierze za miłość, mężczyzna uważa skurcz na dole brzucha za bliskość. Oboje stają się nieszczęśliwi i źli. Naucz się mówić uczciwie o swoich pragnieniach – naucz się mówić o wszystkim.

9. Miłość przemija. Jeśli w czasie jej trwania nie stworzycie czegoś więcej, będziecie w najlepszym wypadku po prostu współlokatorami.
Jeśli od samego początku nie masz nic wspólnego ze swoim partnerem, jest mało prawdopodobne, że to się zmieni.

10. Naucz się przyznawać do swoich błędów. Jeśli zdasz sobie sprawę, że dokonałeś złego wyboru i osoba obok ciebie nie jest tym z kim chcesz się zestarzeć – zakończ ten związek. Nie oszukuj ani siebie, ani jego.

11.Ludzie się nie zmieniają. Po prostu pokazują więcej i zdejmują maski. Nigdy nie zmienisz nikogo swoją miłością. Jeśli zdecydujesz się przyjąć rolę, tego jedynego, któremu zależy na związku, który dba o niego i wszystko wybacza – jesteś idiotą.

12. Żadna praktyka duchowa nie uchroni cię przed prawdziwymi problemami. To, że przestałeś je widzieć, nie oznacza, że ​​ich nie ma. Dlatego rozwiązuj problemy obiektywnego, realnego świata w tej rzeczywistości poprzez konkretne działania.

13. Nie zasięgaj rady innych ludzi, ani nie wpuszczaj do swojego świata swojej rodziny. „Psychologia kuchni” działa jako sposób na rozładowanie napięcia, ale bardzo słabo jako system skutecznych zaleceń. Co najwyżej namiesza Ci w głowie. Nikt nie będzie obiektywny i nikt nie oceni sytuacji przez Twój pryzmat.

14. Z mężczyznami jest łatwo: wystarczy ich wspierać, słuchać, karmić, zostawiać w spokoju i nie zabierać z domu. Z kobietami jest łatwo: wystarczy rozmawiać z nimi, wysłuchać ich, dać im poczucie bezpieczeństwa i bycia kochanymi. To banalnie proste, trzeba być szczerym i nie chcieć w żaden sposób łamać partnera.

15. Ważne aby zakładać rodzinę i mieć dziecko, gdy wiesz, dlaczego ich potrzebujesz. Opinie i postawy innych ludzi tutaj są bez znaczenia.

16. Jeśli się mylisz, wybacz sobie i idź dalej. Życie jest zbyt interesujące i ciekawe, aby zmienić je w piekło własnymi rękami.

17. Każdy ma swoje życie i wybory. Posłuchaj swojej duszy. W razie wątpliwości nie wchodź w to. Jeśli wiesz, że to nie jest twoje, pozwól temu odejść. Każdy ma prawo do własnej drogi i swoich błędów. Tak buduje się własne, wyjątkowe życie.

Czy uważasz, że słowa psychologa są prawdą? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzu.

Źródło: facebook.com Miniatura wpisu:pixabay.com