Wyczyściła conversy, podzieliła się sztuczką i … wywołała burzę w internecie!

Jedną z najbardziej znanych marek butów wybieranych przez nastolatków jest Converse. To marka od lat znana w popkulturze, świecie sportu i szafach na całym świecie. Dlatego miłośnicy markowych tenisówek robią, co mogą, aby je zachować jak najdłużej, w jak najlepszym stanie.

Setki tysięcy butów Converse kupuje się i nosi każdego dnia. Możesz mieć jedną parę lub kilka w różnych kolorach! Ale czy zauważyłeś, jak łatwo się brudzą? Szczególnie białe. Wiemy, wiemy, że to część ich uroku. Jednak nie ma nic złego w wyczyszczeniu ich do stanu, by wyglądały jak nowe.

Ze względu na sposób ich wykonania nie zawsze jest to łatwe zadanie. Być może już macie własne wypracowane metody czyszczenia, ale pewna młoda dama wymyśliła magiczny przepis, który sprawił, że jej trampki wyglądały, jakby wyjęte z opakowania.

Sarah Tracey opublikowała swoje porady dotyczące czyszczenia na Twitterze. Wielbiciele conversów śpiewają na jej cześć hymny pochwalne za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ale nie wszyscy…

Oto przepis Sarah:

Przepłukaj buty zimną wodą. Zmieszaj sodę oczyszczoną z detergentem pół na pół i wetrzyj mieszankę w buty szczoteczką do zębów. Pozostaw je tak przez kilkanaście minut.

Następnie przepłucz je ponownie, włóż do pralki i włącz cykl zimnej wody. Po praniu posyp je zasypką dla niemowląt i pozwól im wyschnąć. I hej, nie zapomnij wyjąć sznurówek zanim zaczniesz!

Tweet Sarah szybko stał się viralem, gdy ludzie zobaczyli niesamowite efekty jej metody odświeżenia conversów. Niektórzy komentujący przytoczyli własne wybielające przepisy na tenisówki, w tym za pomocą mieszanki nadtlenków lub chemicznego środka wybielającego. Ale metoda Sarah działa także na inne płócienne trampki, więc możesz też wykorzystać ją do swoich Kedsów czy Vansów.

Niektórzy odradzają wrzucanie butów do pralki i sugerują inną technikę. Pokryć trampki mieszanką sody oczyszczonej z octem, wyszorować, spłukać i wysuszyć na powietrzu.

Jeśli martwisz się, że pralka zniszczy twoje cenne trampki, możesz je ochronić, umieszczając w woreczku lub poszewce na poduszkę. Następnie wypierz w cyklu ustawionym na pranie delikatne.

Tweety Sary zebrały ponad 300 000 lajków i prawie 100 000 udostępnień wśród osób szukających sposobu na brudne buty, ale trafiło się też kilku fanów conversów, którzy sprzeciwiają się ich czyszczeniu. Uwielbiają poszarpany wygląd i czują, że dodaje im sznytu. Jeśli masz sentyment do rozdarć i brudu, zachowaj je.

Lub je wyczyść. Idź za tym co Ci w duszy gra.

A Ty? Czy wolisz swoje Conversy zużyte czy czyste? Jak utrzymujesz swoje buty w czystości?

Podziel się z innymi!