Wygląd pomnika smoleńskiego budzi kontrowersje. Mówią, że to plagiat okładki znanego zespołu…

8 lat minęło od tragedii do jakiej doszło w Smoleńsku. Pomnik ofiar katastrofy autorstwa Jerzego Kaliny został odsłonięty 10 kwietna 2018 r.

Wygląd pomnika budzi jednak kontrowersje.

Krzysztof Brejza, poseł Platformy Obywatelskiej zauważył uderzające podobieństwo do projektu okładki płyty z 2012 roku zespołu Beyond Bridge.

 

 

 

Zespół Beyond the Bridge, postanowił zabrać głos w sprawie i umieścił na swoim facebookowym profilu wpis z komentarzem do zaistniałej sytuacji.

 

 
Jutro mija rocznica strasznego wypadku lotniczego w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie, w tym wielu polskich polityków, zmarli 10 kwietnia 2010 r. 10 kwietnia 2018 r. W centrum Warszawy odsłonięty zostanie kontrowersyjny pomnik. Zdecydowanie przypomina nam projekt graficzny naszego albumu „The Old Man and the Spirit” z 2012 roku, Beyond the Bridge wyjaśnia, że ​​nie reprezentujemy intencji politycznych ani religijnych. Sens naszego albumu jest niezależny, a grafika sama w sobie jest czysto muzyczna. Po prostu ciesz się naszą muzyką i powstrzymaj się od oskarżeń o plagiat i gróźb. Dziękuję Ci bardzo. Z miłością BTB

Wygląda na to, że póki co, zespół bardziej martwi się utożsamianiem ich muzyki z polityką niż samym plagiatem. Nie wiadomo jednak czy nie zechce upomnieć się o swoje prawa do własności intelektualnej, a to mogłoby polskiego podatnika słono kosztować…

A Wy jak sądzicie mamy do czynienia z inspiracją, czy to ewidentny plagiat?

Źródło i fotografie: pudelek.pl