Wyglądała jakby była w ciąży. Jednak lekarze wyciągnęli z jej brzucha coś innego…

24-letnia Meksykanka, pomimo przebywania na rygorystycznej diecie zaczęła w szybkim tempie przybierać na wadze. Bardzo ją to niepokoiło, ale do lekarza wybrała się dopiero wtedy, gdy brzuch uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie.

Znajomi mówili jej, że na pewno jest w ciąży. Okazało się jednak, że przyczyna jej powiększającego się brzucha była zupełnie inna.

To była ogromna cysta.

Torbiel rozwijała się w niej aż 11 miesięcy. Kobieta miała już problemy z oddychaniem, jedzeniem a nawet chodzeniem.

W brzuchu rosła jej ogromna torbiel, która uciskała żyły i wypełniała całe podbrzusze. Groziła jej niewydolność narządów wewnętrznych, a w jej konsekwencji, śmierć. Podjęto decyzję o operacji.

Była to prawdopodobnie największa cysta, jaką kiedykolwiek usunięto w całości. Ostateczna jej waga to aż 32 kilogramy! Lekarzom ciężko było w to uwierzyć.

Miała 0,5 metra średnicy przy całkowitym obwodzie 157 centymetrów.

,,Jest to największa torbiel, jaką udało się zoperować. Była tak duża, że zajmowała aż 95% brzucha pacjentki… Nikt wcześniej nie usunął takiej torbieli w całości”

– relacjonuje Dr Hanson z Mexico City

 

Operacja, choć trudna i skomplikowana zakończyła się sukcesem. Lekkomyślna pacjentka odzyskała sprawność i wróciła do normalnego życia, a jej jedyną pamiątką jest wielka blizna i nadmiar skóry. Wyszła ze szpitala lżejsza o 32 kg. Miała wielkie szczęście, że nie skończyło się znacznie gorzej.

Źródło: youtube.com

Udostępnij ku przestrodze!