Wyjawiamy druzgocącą prawdę! Rak nie jest chorobą ale bardzo dochodowym biznesem.

Niewiele jest osób, które nie mają, bądź nie miały w swoim otoczeniu, osoby chorej na raka.

Każdy też obserwował tę nierówną walkę. Tylko z czym? Rak to nie choroba to konsekwencja. Nie da się skutecznie wyleczyć czegoś, co nie jest chorobą. Wycięciem, naświetlaniem, chemioterapią pogłębia się spustoszenie w organizmie.

Rak to alarm naszego organizmu, że komórki są pozbawione tego co jest im potrzebne i zmieniają się w nich procesy biochemiczne, na tryb awaryjny i oddychanie beztlenowe, którego paliwem jest glukoza.

Z biologii nowotworów, jeszcze od lat 60tych wiadomo, że komórki nowotworowe żywiąc się glukozą (nie kwasami tłuszczowymi lub aminokwasami) i to głównie glikolizą beztlenową pozostawiają dużo pirogronianu i kwasu mlekowego w swojej okolicy (przestrzeni międzykomórkowej guza). Im bliżej centrum guza, tym pH niższe i dochodzi do około 6,9!!! Niestety w takim pH przestają działać i żyć zdrowe komórki np. limfocycty, dlatego nie penetrują skutecznie do guza i nie mogą zniszczyć komórek nowotworowych. Przesunięcie pH we krwi do 7,5 pociąga za sobą przesunięcia w tkankach do 7,0, 7,3 itp… co działa „odkwaszająco”.

Największa przyczyną tego jest utrata magnezu, a ta z kolei bierze się z działania stresorów (dr Selye, badania nad stresem z lat 60tych.).

Z badań (np. dr Carolyn Dean) wynika, że niedobory magnezu w tkankach ma 90% ludzi!!! Nie we krwi, bo tutaj tez działa system homeostazy i bardzo długo magnez we krwi będzie w normie, a w tkankach bieda aż piszczy. Tak więc całe systemy diety opartej na zieleninie, warzywach, surowej diecie, raw food itd. (nie tylko na owocach, bo one niestety mają za dużo fruktozy i sacharozy, które „zakwaszają”) prowadzą do „odkwaszenia” tkanek.

TO DZIAŁA!

Bo ma solidne podstawy biochemiczno-fizjologiczne.

Medycyna natomiast skupia się na walce z guzem nowotworowym – objawie a nie przyczynie.

Dane są przerażające, umieralność na raka stale wrasta i szacuje się rok rocznie wzrost i tak ogromnych, horrendalnie wysokich wydatków na „leczenie” nowotworów.

Mimo, że na badania nad przyczyną powstawania raka wydaje się zaledwie 5% wszystkich środków przeznaczonych na walkę z rakiem, wielu badaczy wniosło do medycyny wiele ważnych odkryć.

Od lat mówi się o skuteczności w niszczeniu komórek nowotworowych
suplementacja witaminą C kwas askorbinowy w dużych dawkach czy witaminy B 17 amigdaliny. O niedoborze witaminy D3 oraz odcięciu komórkom rakowym glukozy. Publikacje Otto Wartburga na ten temat pojawiły się już 80 lat temu. Dostał za nie nawet nagrodę Nobla. Ostatnio 3 niezależne ośrodki badawcze powtórzyły badania i potwierdziły odkrycie. Ale nie ma to żadnego wpływu na oficjalne zmiany w diagnostyce i leczeniu raka.

Dr Pauling już w latach 70-tych eksperymentował z suplementacją witaminy C i wydłużał 4 krotnie życie umierającym pacjentom, w porównaniu z leczonymi konwencjonalnie. Mimo to, nie pozwolono mu nigdy na badania nad wdrożeniem suplementacji u pacjentów na wcześniejszym etapie rozwoju nowotworu.

W historii medycyny pojawiają się także inne ważne nazwiska Thurstena Thunberga, Johannę Budwig, kończąc na Maxie Gersonie.. Wiedza oparta o praktykę tych lekarzy jest spójna.

A w oficjalnej medycynie nie zmieniło się nic. Dlaczego?

Jest zbyt wielu beneficjentów obecnego stanu rzeczy.

Art. 57 kodeksu lekarskiego zabrania lekarzom posługiwania się w leczeniu metodami nie zweryfikowanymi. A zweryfikowane w medycynie znaczy tyle, że włączone do procedur medycznych.

Jednak pacjent ma wybór. To wybór niełatwy, gdy po jednej stronie stoi autorytet lekarza, a z drugiej trudne do zrozumienia artykuły naukowe, doniesienia medialne o nieokreślonej wiarygodności czy opinie na forach. Ale zawsze warto poszukać lekarza o holistycznym podejściu do pacjenta. Nie odrzucającym ad hoc wszystkiego, czego nie przekazano mu jako gotowej wiedzy.

Polecamy do zapoznania się z tym, co ma do powiedzenia Dr Coldwell:

Polecamy także inne filmy z dr Coldwellem.

Warto obejrzeć o raku po polsku:

To tylko pierwszy z siedmiu odcinków.

Podziel się artykułem ze znajomymi. Im więcej ludzi wie, co się dzieje tym lepiej. Świadomych oszukiwać się nie da.

Chętnie poznamy twoją opinię, podziel się doświadczeniami jakie masz w tym temacie.

Źródło: ncbi.nlm.nih.gov/10543583
Źródło: ncbi.nlm.nih.gov/24793092
Źródło: ncbi.nlm.nih.gov/12808470
Źródło: sciencemag.org