Zapewne słyszeliście już, że na antenę TVN wraca wiosną tego roku hit wszechczasów najsłynniejsze reality show Big Brother.
Czy będzie takim sukcesem jak pierwsza edycja, która rozpoczęła się w marcu 2001 roku? Uczestnicy pierwszej edycji zdobyli ogromną popularność i mimo upływu lat wciąż są rozpoznawani na ulicy.
Jak udział w programie wpłynął na ich życie?
Choć oni sami byli przekonani, że udział w programie zapewni im oszałamiającą medialną karierę, to okazało się, że znana twarz to trochę za mało na sukces, a popularność to nie to samo co sława.
Manuela, Gulczas i Dzięcioł zostali zaproszeni przez program Dzień Dobry TVN by opowiedzieli o swoich doświadczeniach.
Jak mówią mieli świadomość, że ogląda ich cała Polska, ale nie czuli tego w trakcie trwania programu. Dopiero po wyjściu przekonywali się co znaczy siła telewizji, gdy nagle tracili anonimowość.
Mimo to, udział w programie nie otworzył przed nimi drzwi świata showbiznesu i poza udziałem w reklamach nie zaowocował on spektakularnym sukcesem w branży. Jedynie Małgosia Maier poprowadziła programy o metamorfozach wnętrz „Dom pełen pomysłów” oraz „Kto Was tak urządził?”. Ona jedna wyznaje, że żałuje udziału w programie i nie powtórzyłaby tego doświadczenia. Inni uczestnicy żałują tylko tego, że nie umieli lepiej pokierować swoją karierą.
Uczestnicy zagrali role w filmie Jerzego Gruzy „Gulczas, a jak myślisz?”, który nie cieszył się uznaniem ani widzów ani krytyków.
Manuela nie zmieniła się i wciąż ma tak samo charakterystyczny wygląd. Mieszka w Luboniu, jest dyrektorem generalnym firmy rozprowadzającej włosy do przedłużania, założyła salon fryzjerski i ukończyła psychologię.
Gulczas oprócz udziału w filmie długo zarabiał w reklamach piwa i alkomatów. Zagrał kilka epizodów w filmach i teledyskach. Dziś jest statecznym ojciem 20-letniego syna Igora z pierwszego małżeństwa i 7-letniej córki Nadii, których wychowuje z drugą żoną.
Natomiast Janusz Dzięcioł strażnik miejski, który zwyciężył I edycję, przeznaczył wygraną na budowę domu, zakup samochodu i wesele córki. Nadal mieszka w Grudziądzu. Po programie wrócił do pracy jako strażnik, teraz jest już emerytem. Popularności zawdzięcza oprócz wygranej to, że wybrano go radnym, a potem posłem na sejm VI i VII kadencji. Jest dziadkiem dwóch wnuczek 9-letniej i 11-letniej.
Jakie mają rady dla uczestników zbliżającej się edycji?
Po prostu bawić się i korzystać z każdej chwili. Ja, idąc do programu, poszłam po przygodę i to otrzymałam. To była przygoda życia i tego życzę uczestnikom – przyznała Manuela
A tak zmienili się pozostali uczestnicy 1. edycji Big Brothera? Pamiętacie ich jeszcze?
Klaudiusz Ševković
Menager projektu Silesia Event
Małgorzata Maier
Projektantka wnętrz i ubrań
Alicja Walczak
artystka, trenerka rozwoju osobistego
Piotr Lato
muzyk, piosenkarz
Monika Sewioło
Gdyby ktoś nie pamiętał przypominamy o co chodzi w reality show Big Brother.
Dziesięcioosobowa grupa wprowadza się do domu Wielkiego Brata, który jest naszpikowany kamerami i mikrofonami, natomiast odcięta od świata zewnętrzenego. Jedyny kontakt jaki uczestnicy mają spoza swojej grupy to głos Wielkiego Brata, który przekazuje im zadania do wykonania i co dwa tygodnie przyjmuje od nich typ osoby nominowanej do opuszczenia domu. W przypadku remisu, głosują widzowie.
Program wygrywa osoba, której uda się pozostać do końca programu. W pierwszej edycji nagroda pieniężna wyniosła pół miliona złotych.