Zabił żonę i upozorowal jej samobójstwo. 49-latka poszukuje policja!

Do tego dramatu doszło w niewielkiej miejscowości Brzozowo w gminie Kolno na Podlasiu 30 września 2020 roku.

Wszystko wskazywało na samobójstwo

Jak informuje Gazeta Wyborcza w jednym z domów nastoletni syn znalazł powieszone ciało matki. Wezwana na miejsce policja początkowo podejrzewała samobójstwo. Nic nie wskazywało na udzial osób trzecich.

Wyniki autopsji

Jednak wyniki przeprowadzonej kilka dni później sekscji zwłok zaprzeczyły tej teorii. Jednoznacznie wskazując na fakt, że kobietę zamordowano, a samobójstwo zostało upozorowane.

Po zapoznaniu się z wynikami autopsji szef prokuratury w Kolnie podjął decyzję o aresztowaniu męża kobiety Janusza F i wszczął postępowanie.

W dniu drugiego października wydane zostało postanowienie o przedstawieniu zarzutów z artykułu 148 Kodeksu karnego.

Ucieczka

– Małżonek zmarłej występuje jako podejrzany o dokonanie zabójstwa – powiedział Marcin Gajdamowicz w rozmowie z portael Kolniak24.eu. Nie można go jednak zatrzymać, ponieważ zniknął.

Policja prosi o pomoc

W piątek Komenda Wojewódzka w Białymstoku opublikowała na swoim portalu fotografię poszukiwanego Janusza F. z prośbą o wskazanie miejsca jego pobytu, lub jakichkolwiek informacji na ten temat.

„Policjanci poszukują 49-letniego Janusza F. podejrzanego o to, że 30 września 2020 roku, w miejscowości Brzozowo, dokonał zabójstwa swojej żony” – czytamy w komunikacie.

„Wszystkie osoby, które widziały poszukiwanego bądź mogące udzielić jakichkolwiek informacji w tej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 47 718 22 12 lub 47 711 23 05 lub 112.”

Wiele wskazuje na to, że mężczyzna może ukrywać się w pobliskich lasach, które bardzo dobrze zna.

Źródło: kolno.policja.gov.pl, gazeta wyborcza, wiadomosci.radiozet.pl, radio5.com.pl