Zamoczyła palce w płynie do płukania ust. Efekt zaskoczył nawet twórców tego produktu

Czy wiecie, że na rynku jest wiele uniwersalnych produktów, które mają wszechstronne działanie? Często bywa tak, że ten sam produkt, lub nieco tylko zmodyfikowany w innym opakowaniu udaje zupełnie inny.

Dlaczego tak jest?

Bo to bardzo opłacalne marketingowo. Po co nam sprzedawać jeden produkt skoro możemy kupić dwa, trzy albo więcej?

Pomyślelibyście, że płyn do ust – Listerine, może mieć tak wiele zastosowań? Z pewnością nie, a jednak.

Można go używać jako dezodorant, do usuwania grzybicy paznokci czy też odstraszania pcheł u swojego zwierzaka. Zaskakujące, prawda?

Ale tych zastosowań jest o wiele więcej.

Produkt został wynaleziony już w 1879 roku i był stosowany jako środek antyseptyczny. Dopiero w 1970 wprowadzono go na rynek pod nazwą Listerine, jako produkt do płukania jamy ustnej.

Zawiera eukaliptus, tymianek, alkohol, nic dziwnego, że jest używany na wiele sposobów o potwierdzonym działaniu. Niektóre z nich zaskoczyły nawet producenta.

1. Dezodorant

Nie polecamy stosować na co dzień, ale awaryjnie w przypadku, gdy zabraknie dezodorantu to wręcz idealne rozwiązanie. Zanurz wacik w płynie i posmaruj pachy. Płyn zadziała odświeżająco i zapobiegnie poceniu i przykremu zapachowi.

2. Grzybica paznokci

To idealny środek na walkę z grzybicą paznokci. Wystarczy, że regularnie zanurzysz stopy w 30-minutowej kąpieli w tym środku (możesz dodać odrobinę octu).

3. Toaleta

Przy Listerine bakterie i grzyby są bez szans. Dlatego świetnie nada się do czyszczenia toalety. Wiadomo, że na codzień to średnio opłacalene, ale w sytuacji awaryjnej, może rozwiązać kłopot. Wystarczy nalać trochę na szczotkę i wyszorować muszlę.

4. Ukąszenia

Potrzyj swędzące miejsca ukąszeń środkiem Listerine, a od razu poczujesz ulgę.

5. Łupież

Wystarczy, że wmasujesz środek w skórę głowy, zawiniesz włosy w ręcznik i umyjesz po kilku minutach, to wystarczy by pozbyć się łupieżu!

6. Pchły

Zmieszaj Listerine z szamponem lub rozcieńcz z wodą i używaj jako spray. Jest bardzo skuteczny w walce z pchłami.

7. Trądzik

Pewien szczęśliwy użytkownik Listerine napisał w Seattle Times: „Próbowałem wszystkich rodzajów antybiotyków i aktualnych recept na rynku. Nic nie podziałało, tak jak stosowanie Listerine rano i wieczorem.”

8. Szczoteczka do zębów

Wypełnij szklankę odrobiną tego płynu i zamocz szczoteczkę na kilka godzin. Pomoże odkazić szczoteczkę.

9. Czyszczenie ekranu

Genialnie usuwa wszelkie niechciane zabrudzenia i odciski palców z ekranów monitorów. W dodatku ładnie pachnie miętą, w przeciwieństwie do „chemicznych zapachów”, zwykłych środków czyszczących.

10. Przykry zapach z kosza?

Ten trik stosuje wiele osób. Zanim wrzucisz pierwszy śmieć do kosza, połóż ręcznik nawilżony środkiem Listerine na dnie. To zapobiegnie późniejszym przykrym zapachom z kosza.

Zdziwiona? Daj mu szanse, a sama się przekonasz. Podziel się ze znajomymi!