Zbliżają się święta . Młody mężczyzna wyjmuje z pudełka kasetę i słyszy głos swojej zmarłej mamy…

W sezonie przedświątecznym wiele firm wypuszcza reklamy, które w swoich treściach odnoszą się do naszych głębokich emocji i są czymś więcej niż zwyczajna reklamą produktu czy usługi.

Pamiętacie zapewne słynną reklamę Allegro. Podobnie brytyjska sieć handlowa John Lewis przyzwyczaiła już swoich klientów do corocznego filmu świątecznego. Każdego roku zatrudnia reżysera, który stara się poruszyć serca widzów. W tym roku firma postawiła na gwiazdę Eltona Johna. Film kosztował 7 mlm funtów…

Tymczasem nikomu nieznany 32-letni Phil Beasttall z Gloucestershire w Wielkiej Brytanii z funduszem 50 funtów i sobą w roli głównej nagrał krótki film, który zrobił furorę w internecie.

Philowi udało się to, co wielkiemu koncernowi się nie udało.

Poruszył serca, wywołał emocje, krótką formą i prostym przesłaniem.

W filmie młody mężczyzna odlicza dni do świąt. W Wigilię odsłuchuje ostatnią, z kilkunastu kaset, nagranych dla niego przez umierającą mamę, gdy był jeszcze mały.

Mężczyzna słucha słów zza grobu, płacze i pokazuje nam, że to miłość w święta liczy się najbardziej. Nie prezenty, jedzenie, dekoracje i przepych.

Liczy sie tylko miłość i bliskość osób, które kochamy.

Reakcja na film była lawinowa i przerosła najśmielsze oczekiwania Phila Beasttalla

„Love is a gift” („Miłość jest prezentem”)

Film i tłumaczenie słów matki skierowanych do syna:

„Wesołych Świąt! Kolejny rok minął. Chciałam zacząć od czegoś czego jeszcze nie mówiłam. Dziękuję. Dziękuję za to, że znajdujesz czas by o mnie pamiętać. Po tylu latach. Nie mogę uwierzyć, że będziesz miał 30 lat wkrótce. Chciałabym być obok Ciebie i zobaczyć jak wyrosłeś. Jakim jesteś mężczyzną. Wiem, że byłabym z Ciebie dumna. Więc to ostatnia kaseta. Chciałabym móc mówić do Ciebie w każde święta, ale to czas byśmy się już pożegnali. Pamiętaj jak bardzo Cię kocham i nigdy o tym nie zapomnij. Zawsze będę Twoją mamą. Zanim odejdę chcę Cci powiedzieć o najszczęśliwszym dniu mojego życia. Dniu Twoich narodzin.”

A teraz podzielcie się tym filmem ze wszystkimi, na których Wam zależy! Niech najbliższe święta będą pod znakiem miłości, która jest darem…