Zepsuł mu się samochód ale wszyscy go ignorowali. Wzruszające kto się wreszcie zatrzymuje.

To wydarza się każdego dnia. Samochód to tylko maszyna, nawet najlepszy może odmówić posłuszeństwa w najmniej odpowiedniej chwili.

Dziś prawie każdy ma telefon komórkowy i może wezwać pomoc. Poza tym media codziennie atakują nas historiami o morderstwach, kradzieżach i rozbojach, gdzie ofiary oceniane są jako naiwne i ostrzega się wszystkich przed ufaniem innym.

Przestajemy więc wierzyć w ludzi i pomagać sobie nawzajem.

Dlatego, gdy zepsuje ci się samochód i akurat zapomniałeś telefonu albo nie masz do kogo zadzwonić, bo jesteś daleko albo z jakiegokolwiek innego powodu, będziesz potrzebować pomocy, to raczej nie licz, że szybko ktoś ci jej udzieli.

Na filmiku miał być pokazany eksperyment społeczny jak to jest, z tą naszą chęcią pomocy.

Przez wiele godzin nikt się nie zatrzymał, stojącemu na poboczu mężczyźnie. Aż wreszcie udało się. Zatrzymał się człowiek, przez którego ten społeczny eksperyment zmienił się w coś zupełnie innego…

Mężczyzną, tym był Eric. Przeżył w swoim życiu wiele, szczególnie w ostatnim czasie. Jego dom spłonął. Podczas pożaru mężczyzna rzucił się w płomienie żeby ratować swoje psy. W gęstym dymie i płomieniach nie mógł ich odnaleźć. Stracił przytomność. Wyciągnięto go ale był w śpiączce przez miesiąc. Odniósł ciężkie poparzenia 50 % ciała.. Stracił wszystko co miał.

Pozostało mu jednak to co najcenniejsze – życie i wielkie serce.

Jego pomoc dla kogoś z zepsutym samochodem nie mogła być wielka. Wciąż jest obolały i słaby, ale mimo to uznał za konieczne próbować pomóc.

Ekipę HammyTV poruszyła jego otwartość na ludzi i bezinteresowność.

Dzięki filmikowi o Ericu udało się zebrać pieniądze na leczenie, wynajem mieszkania i podstawowe rzeczy.

Przykład Erica pokazuje nam, że dobro powraca. Dobro przezwycięża zło i im go więcej tym świat będzie lepszy, nie pozwalajmy się zastraszać, otwórzmy na drugiego człowieka.

Podziel się historią ze znajomymi a swoją opinią w komentarzu na facebooku.