To, co zrobiło to dziecko, zawstydziło wielu dorosłych. Pracownicy szkoły byli…

8 letni Cayden Taipalus, uczeń Szkoły Podstawowej w Howell w czasie przerwy na lunch poszedł na stołówkę ze swoim przyjacielem. Gdy jego przyjacielowi odmówiono w szkole lunchu z powodu braku pieniędzy na koncie. Dzieci w amerykańskiej szkole same nakładają lunch w bufecie, po czym płacą podając swój kod na klawiaturze. Płatność jest automatycznie pobierana z ich wcześniej “doładowanego” przez rodziców konta. Przyjaciel Caydena nie miał pieniędzy na koncie więc odmówiono mu posiłku. Chłopiec bardzo się denerwował i postanowił coś zrobić.

Poruszony po powrocie ze szkoły poprosił matkę, by pomogła mu znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu, żeby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. Wpadli na pomysł założenia strony internetowej, która miałaby na celu zbieranie funduszy na lunch dla dzieci pod nazwą „Podaj dalej. Niech żadne dziecko nie głoduje. Gdy strona była gotowa Cayden prosił sąsiadów i znajomych, o pomoc w zebraniu pieniędzy.

To nie wszystko co zrobił. Sam zbiera różne rzeczy, przeznaczone do recyklingu żeby dołożyć również od siebie trochę pieniędzy.

Gdy pomógł w doładowaniu konta swojego przyjaciela, postanowił działać dalej i zrobić więcej, żeby ta sytuacja nie przydarzyła się już żadnemu dziecku i nie musiało się martwić czy ma wystarczającą ilość pieniędzy na lunch.

Odkąd Cayden zaczął pomagać, zebrał już 7000 dolarów, za które zostały wykupione obiady dla prawie 300 uczniów. I zamierza kontynuować swoją pomoc, żeby żadnemu dziecku nie odmówiono ponownie obiadu.

„Jestem bardzo dumna z mojego syna”, powiedziała matka Caydena. „Ma tylko 8 lat a ma w sobie tyle zrozumienia i empatii, to jest prostu niesamowite w moich oczach. Ma złote serce.”
Nie tylko matka jest z niego dumna. Wszyscy pracownicy szkoły z niedowierzaniem obserwowali działania tego dziecka. Postanowił i dokonał tego, że jego przyjaciele mogą zawsze jadać z nim.

To, co zaczęło się jako coś tak małego zamienił się coś tak wielkiego, że teraz setki dzieci mogą liczyć na ciepły posiłek w szkole. To naprawdę wspaniałe działanie troskliwego dziecka, które zapewne zrobi wielkie rzeczy w przyszłości.

Dziękujemy Cayden za twoje wielkie serce, którym pokazałeś wielu dorosłym, że nie możemy akceptować świata, takim jakim jest, ze wszystkimi jego wadami. My ten świat mamy zmieniać, żeby żyło nam się w nim lepiej.

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂