Żyj szybko, umieraj młodo, pozostaw po sobie piękne zwłoki

Często młodzi ludzie wydają się żyć według powyższej zasady. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, nie szanują zdrowia, nie myślą o konsekwencjach, nie rozumieją troski najbliższych, ryzykują własnym życiem mimo próśb…. Szacunku do życia i docenienia tego krótkiego czasu, kiedy tu jesteśmy, człowiek nabiera z wiekiem. Gdy dobiegamy starości dopiero cenimy każdy dzień, każdą godzinę…

Ale jak to uświadomić młodym, którzy myślą, że są nieśmiertelni?

Młoda kobieta Kim, została podstępem ściągnięta na pogrzeb. Samo to było dla niej szokiem ale kiedy zobaczyła, kto wychodzi, by przy trumnie odczytać słowa pożegnania, zrozumiała po co to wszystko. Przy trumnie stanęła jej siostra, która przemawiała tak, jakby Kim była już martwa, po tym jak zginęła w wypadku samochodowym. Mówiła, że nie polecą już razem na wymarzone wakacje w Brazylii, że tęskni za nią i rozpacza.

Kim zawsze szarżowała, jeździła szybko i ryzykownie, narażając życie swoje i innych. A jej siostra drżała o nią za każdym razem, gdy Kim siadała za kierownicą. Siostra Kim wiele razy prosiła ją, by jeździła wolniej, ale do Kim kompletnie nie docierały jej obawy i nic sobie z nich nie robiła. Aż do tego dnia. Wtedy zrozumiała wszystko. Sposób może był drastyczny ale czasami trzeba się posunąć do takich środków, by niektórzy mogli pojąć, że życie jest tylko jedno…

 

Młodych ludzi, wobec których konieczne było zastosowanie tego rodzaju podstępu, jak wobec Kim było więcej. Film jest skrótem dłuższych wystąpień ich najbliższych. Dla wszystkich było to wydarzenie bardzo mocno wstrząsające i wzruszające.

 

Może ten szokujący sposób okaże się skuteczny, by zrozumieli, że królami życia mogą być bardzo krótko?

“Marz jakbyś miał żyć wiecznie a żyj jakbyś miał umrzeć jutro“.

Te piękne słowa, których autorem jest Mahatma Gandhi warto wziąć sobie do serca. Podziel się artykułem ze znajomymi na facebooku. Warto ostrzegać i uświadamiać zanim będzie za późno.

Może po obejrzeniu tego szokującego i wzruszającego filmu dotrze do nich ile znaczą dla innych i jak ranią bliskich narażając swoje życie.

Źródło: heftig.de