Uwaga: 10 znaków, że związałaś się z psychopatą. Koniecznie sprawdź to, zanim będzie za późno!

Jeden procent populacji ludzkiej to psychopaci.

Psychopata nie jest wcale typem, którego spotykasz w ciemnym zaułku. To nie jest seryjny morderca i nie pensjonariusz szpitala dla chorych psychicznie. To może być twój kolega z pracy. „Idealny” były, z którego nagle się ulotnił, nowopoznany przystojniak lub zwykły facet, który robi ci kawę rano.

Jest tylko jedna różnica między normalną osobą a psychopatą – te ostatnie nie wiedzą co to sumienie. Ranią i nie odczuwają najmniejszych wyrzutów sumienia ani poczucia winy. Potrafią symulować normalne ludzkie emocje, ale w rzeczywistości ich nie czują. Współczucie, miłość, zaufanie, przebaczenie – wszystkie te emocje czynią cię bezbronnym wobec psychopaty, który używa ich aby na ciebie wpływać.

Z boku nikt nie będzie w stanie zidentyfikować psychopaty. W większości są to mili, przyjaźni i czarujący ludzie. Ale jeśli wystarczająco zbliżysz się do tej osoby, to zamieni twoje życie w koszmar. Bajkowe relacje szybko ewoluują w okrutne
gry intelektualne.

Oto 10 dzwonków alarmowych, które cię ostrzegają zanim zwiążesz się z psychopatą. Dane zostały gromadzone na podstawie prawdziwych historii i ankiet, opublikowanych w Psychopath Free.

1. Otacza cię wyznaniami miłości i komplementami. Myślisz, że jest to idealny partner dla Ciebie

Kiedy po raz pierwszy spotykasz psychopatę, wydarzenia rozwijają się błyskawicznie. Zachęca cię do myślenia, że macie ze sobą wiele wspólnego, że jesteście dla siebie stworzeni. On jest jak kameleon odzwierciedla twoje nadzieje, marzenia, obawy, byle stworzyć godny zaufania i ekscytujący związek. Ciągle chce komunikować się i spotykać tylko z tobą i wydaje się być całkowicie zafascynowany tobą. Twoje komunikatory i media społecznościowe beda pełne piosenek, komplementów, wierszy i
żartów, które tylko wasza dwójka może zrozumieć.

2. Poluje na twoje emocje, opowiadając miłosne historie

Szybko znajdziesz miejsce w swoim sercu, aby mu współczuć, a) jest taki słodki i niewinny. Zupełnie nie tak, jak wizerunki filmowych psychopatów – okrutnych mężczyzn z pogardliwym uśmiechem w drogim samochodzie. Prawdopodobnie będzie pamiętał swoją byłą, przecież był w niej zakochany, ale opowie ci jak okrutnie go zraniła. Teraz wszystko, czego chce, to cisza i spokój, ponieważ nienawidzi dramatu. Wkrótce jednak zauważysz, że ma wiele dramatycznych historii.

3. Wciągnie cię w trójkąt miłosny

Kiedy połkniesz haczyk, wpadniesz w trójkąt miłosny, a nawet w wielokąt. Psychopata otoczy się dawnymi i potencjalnymi kochankami i tymi wszystkimi które zwróca na niego uwagę. Ale będzie zapewniał, że jesteś lepsza niz one wszystkie razem wziete i tylko ty sie liczysz. Zaczniesz czuć się niezręcznie, ale dasz się przekonać, że jesteś dla niego ważna i bardzo cie potrzebuje.

4. Stale wypacza rzeczywistość i zachowuje się dziwnie

Psychopata zawsze zaprzecza, że ​​manipuluje tobą i ignoruje nawet oczywiste dowody. Reaguje krytycznie i pogardliwie, jeśli spróbujesz obalić jego bajki faktami. Zaczynasz wątpić w swoje postrzeganie świata i gubisz się w tym co jest kłamstwem, a co nie. Zaczyna obwiniać cię za każdą sytuację, ponieważ: „Ty jesteś przewrażliwiona i źle oceniasz sytuację ”. Przekona cię, że nie ma problemu, ale ty niewłaściwie reagujesz na normalne wydarzenia.

5. Oskarża cię o emocje, które sam wywołuje

Psychopata powie, że jesteś zbyt zazdrosna, nawet gdy otwarcie flirtuje ze swoją byłą w sieciach społecznościowych, gdzie każdy może to zobaczyć. Może ignorować cię przez kilka dni. To wywołuje twoją reakcję a on powie, że jesteś histeryczką. Myślisz, że jesteś cichą osobą? Spotkanie z psychopatą zmieni cię nie do poznania. Na szczęście tymczasowo.

6. Zauważasz patologiczne kłamstwa i ciągłe wymówki

Zawsze ma wymówkę, nawet w sytuacjach, gdy wcale nie pytasz. On zdąży wymyślić kolejne kłamstwo szybciej niż ty zadać pytanie. Ciągle obwinia wszystkich, oczywiście poza sobą. Tego nie usłyszysz nigdy. Nie ma takich win ani błędów, do których by sie przyznał. Spędza czas wymyślając wyjaśnienia i usprawiedliwienia swojego zachowania, ale nie obieca poprawy. Nawet przyłapany na bezczelnym kłamstwie nie poczuje wstydu ani skruchy. Okaże złość, agresję, przeinaczy fakty, lub oskarży o celowe działanie i skieruje uwagę na motywację demaskatora.

7. Prowokuje zazdrość i rywalizację przy jednoczesnym zachowaniu pozorów niewinności

Na początku cała uwaga psychopaty skupia się na tobie. I nie rozumiesz, co się stało, kiedy on nagle zmienia się w inną osobę. Stale robi rzeczy, które każą ci wątpić, czy coś dla niego znaczysz. W sieciach społecznościowych flirtuje jak kiedyś z tobą, tymi samymi piosenkami, zdjęciami, żartami, które były przecież wasze.

8. Stale podważa twoją samoocenę

Najpierw otacza cię atencją i adoruje, a potem traci zainteresowanie. Sprawił, że czułas się królową życia, a teraz stałaś się jego gosposią.

9. Psychopata jest samolubny i wymaga stałej uwagi

Wyssał całą twoją energię i wypełnił sobą całe twoje życie. Wymaga stałej czci i zainteresowania. Myślałaś, że jesteś jedyną osobą, która może go uszczęśliwić, ale teraz zaczynasz rozumieć, że jesteś tylko jedną z wielu, która nadaje się do roli jego ofiary.

10. Nie poznajesz siebie

Twoja miłość i współczucie dla niego zamieniły się w panikę i niepokój. Przepraszasz i płaczesz więcej niż kiedykolwiek w życiu. Źle sypiasz i budzisz się w złym i niespokojnym nastroju. Nie możesz zrozumieć, co się z tobą stało, jak do tego doszło, gdzie podziała się twoja wyluzowana, spokojna osobowość? Po kontakcie z psychopatą czujesz się wyczerpana, zdruzgotana i zdezorientowana. Ale życie toczy się dalej, a ty zrywasz więzi z przyjaciółmi i rodziną i ciągle szukasz przyczyny tych wydarzeń.

Związek z psychopatą to czarna dziura. Bez względu na to, jak będziesz cierpieć i tak będziesz czuć sie winna.
Ignorujesz swoje najlepsze cechy i nie umiesz z nim skończyc. Będziesz długo leczyć z tego związku, będziesz myślała, że już
nigdy nie będziesz szczęśliwa.

Możesz jednak uporządkować swoje życie. Aby to zrobić, zerwij wszelkie kontakty z psychopatą: spotkania, rozmowy telefoniczne, korespondencja i „podglądanie” go w sieciach społecznościowych. Najpierw to będzie trudne do zniesienia, ale z czasem przyjdzie ulga. Poczujesz, że wszystko zależy od ciebie.

Rozsądek powraca i chaos znika z twojego życia. To doświadczenie jest trudne, ale bardzo cenne.

Nauczy cie cenić siebie i wyznaczać granice, by żaden psychopata nigdy już nie zakłócił twojego spokoju ducha.