10 najczęstszych błędów w makijażu, które nas postarzają

Dobry makijaż może wzmocnić naszą pewność siebie poprzez podkreślenie i wydobycie tego co najlepsze w naszej twarzy i ukryć pewne mankamenty. Jednak być może zdarzyło Ci się zauważyć, że czasem rezultat może być inny od oczekiwanego i makijaż postarza zamiast dodawać młodzieńczego i promiennego wyglądu.

Oto lista 10 najczęściej popełnianych błędów, które dodają nam lat:

1. Nakładania za dużo korektora

Jeśli wybierzesz niewłaściwy kolor i nałożysz zbyt grubą jego warstwę na skórze podkreślisz swoje zmarszczki a raczej nikomu nie zależy na takim efekcie. Zamiast gęstych, ciężkich podkładów lepiej użyć tych lekkich, delikatnie rozświetlających, które nadadzą naszej skórze zdrowy wygląd bez przeciążenia.

2. Nadużywanie tuszu na dolnych rzęsach

Użycie tuszu do rzęs na dolne rzęsy podkreśla krawędzie oka i dodaje wyrazistości. Z drugiej strony, za duża jego ilość na dolnych rzęsach w stosunku do górnych przykuje uwagę na zmarszczki wokół oczu. Bez względu na to jak małe masz zmarszczki, gruba ilość tuszu na dolnych rzęsach je uwydatni!

3. Wybór niewłaściwego odcienia szminki

Nie ma wątpliwości co do tego, że szminka może czynić cuda w naszym wyglądzie. W tym sezonie nie bój się eksperymentować z nasyconymi kolorami. Ale pamiętaj – jeśli twoje usta są naturalnie wąskie należy unikać ciemnych stonowanych kolorów szminki, prawdopodobnie sprawią, że twoje usta będą wyglądać na jeszcze węższe.
Jeśli chcesz optycznie powiększyć usta to przede wszystkim konieczna jest konturówka i szminka na wypełnienie.

4. Nakładanie ciemnych cieni do powiek w niewłaściwy sposób

Uważaj aby nie stosować ciemnych cieni na całej powierzchni powieki – to wizualnie cie postarzy. Prawidłowym sposobem jest przyciemnienie tylko zewnętrznych kącików oczu.

5. Nadużywanie ciemnego eyelinera na dolnej powiece oka

Stosowanie ciemnego na dolnej powiece sprawia że oczy wyglądają na węższe. Dla uzyskania przeciwnego efektu i „otwarcia oka” użyj jasnej kredki na linię wodną oka.

6. Nakładanie różu w złym miejscu

Pożegnaj się z ciemnymi i intensywnymi kolorami różu! Nadszedł czas aby zwrócić uwagę na jaśniejsze odcienie bladego różu i brzoskwini. Uważaj żeby nie stosować różu w części centralnej policzka a w jego górnej części. Podkreślanie centralnej części mogła być odpowiednia w młodzieńczym wieku, z wiekiem trzeba dostosować się do zmian jakie zachodzą w naszej twarzy.
Spróbuj używać różu na górnych kościach policzkowych, nie za blisko nosa. Użycie łagodnych i naturalnych odcienie nada twarzy blasku i młodego wyglądu.

7. Za mocne podkreślenie brwi

Korzystanie z intensywnie ciemnych kolorów dla powiększenia i podkreślenia brwi może spowodować, że twarz wygląda na zaniedbaną. Poleca się by użyć kolorów o ton jasniejszych o naturalnego koloru brwi.

8. Rezygnacja z korektora

Cienie pod oczami to problem wielu z nas. W miarę dorastania zwykle stają się one bardziej wyraziste. Odpowiedni korektor może zdziałać cuda. Spróbuj zastosować go tylko na ciemnych obszarach i rozprowadzić tak cienko jak to tylko możliwe.

9. Używanie wyłącznie konturówki na usta bez wypełnienie

Konturówka ma duże znaczenie dla udanego makijażu. Należy jednak być bardzo ostrożnym starając się powiększyć optycznie usta obrysowując je nad naturalną linią ust. Zawsze rób to jeszcze na linii ust, w przeciwnym razie skończysz z podkreśleniem wąsika.

10. Zbyt mocne przypudrowanie twarzy

Puder jest dobry do ukrywania defektów cery tylko gdy jest stosowany w małych ilościach. Jeśli użyjemy go zbyt hojnie efektem może być płasko wyglądająca twarz. Dobrze jest użyć lekkich pudrów mineralnych lub pudru ryżowego aby przymatowić tłustą cerę w strefie T. Lepiej unikać używania pudru wokół oczu – to tylko podkreśli zmarszczki i skóra będzie wyglądać na suchą.

Jeśli doceniasz naszą pracę, podziel się artykułem ze znajomymi i napisz miły komentarz na facebooku 🙂