13 surowych lekcji stylu, które odebrała Kate Middleton jako księżna

Wielka Brytania jest jednym z niewielu krajów, którym udało się zachować monarchię przez stulecia. Było to możliwe między innymi dzięki wierności tradycji.

Specjalne wymagania dotyczące wyglądu rodziny królewskiej są częścią tych tradycji. Dlatego Katherine, księżna Cambridge, będąc żoną spadkobiercy tronu, znajduje się w centrum uwagi światowych mediów i zwykłych ludzi. Dziś Katherine to wzór elegancji i wygląda prawie bezbłędnie, ale nie zawsze tak było.

Podziwiamy kobiecy styl księżnej i pamiętamy, jakich zasad musiała się nauczyć. Zwróć uwagę na niektóre sztuczki ze stylowego arsenału Kate.

Nie polegaj na sobie – zatrudnij stylistę.

Gdy sama była stylistką.

Gdy zatrudniła stylistę

W 2016 roku księżna Cambridge wystąpiła w okładce Vogue (zdjęcie powyżej). Sama Kate wymyśliła wizerunek kowbojki w prostym zwykłym ubraniu, odmawiając usług stylistów. Niestety, ten obraz został skrytykowany przez opinię publiczną – nazwano go zbyt prostym dla księżnej. Nie odważyła się wykonać podobnych eksperymentów, woli współpracować z doświadczonymi specjalistami.

W kwietniu 2019 roku okazało się, że stała stylistka Kate Middleton Natasha Archer wzięła urlop macierzyński i Virginia Chadwick-Healy zajęła teraz jej miejsce. Przyszła księżna poznała Virginię na studiach: dziewczyny studiowały historię sztuki na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji. Dzięki współpracy z nową stylistką garderoba Kate stała się bardziej nowoczesna i efektowna.

Starannie i dozuj trendy w swojej garderobie

Księżna jest twarzą monarchii brytyjskiej, a w przyszłości żoną króla. Nie może sobie pozwolić na zbytnią swobodę w modzie, w przeciwieństwie na przykład do Megan Markle, której mąż jest na szóstym miejscu do tronu.

Wszystkie stylizacje Kate ograniczają się do tradycji, są poza modą i czasem. Tylko nowoczesne trendy mogą być w nich starannie wprowadzane. Dlatego możemy zobaczyć Księżną w topowych lub modnych strojach, ale nigdy nie zobaczymy rajstop w panterkę, fantazyjnych bombowców lub zbyt dużych kurtek.

Pozbądź się zużytych rzeczy na czas

Kiedy Kate przyzwyczaiła się do nowego statusu księżnej i członka brytyjskiej rodziny królewskiej, można ją było wielokrotnie oglądać w zamszowych botkach ze śladami zużycia. Nikt nie powinien ubierać rzeczy, które wyglądają nędznie, ale księżna, na którą patrzą miliony tym bardziej.

Kup dobrze dobrane rzeczy w kilku egzemplarzach

Aby nie mieć problemu noszenia zniszczonych ulubionych rzeczy, księżna Cambridge kupuje rzeczy, które lubi w kilku egzemplarzach, ale często w różnych kolorach. Tak się stało na przykład z sukienką marki Alexander McQueen: w sukienkach w tym samym stylu, ale w różnych kolorach, księżna pojawiała się wielokrotnie.

Wybierz spódnice o odpowiedniej długości

Zostając księżną, Kate nadal wybierała raczej krótkie spódnice z przyzwyczajenia. Otrzymała jednak reprymendę od samej królowej Elżbiety II. Z czasem ona i jej styliści zmienili długości spódnic księżnej. Elegancka długość pozwala pozostać w konserwatywnym królewskim stylu i nie bać się niezręcznej sytuacji.

Wystrzegaj się lekkich sylwetek przy wietrznej pogodzie

Księżna z pewnością ma bardzo piękne nogi, ale „efekt Marilyn Monroe” i królewski look są absolutnie sprzeczne. Dlatego dzisiaj w pasy spódniczek Kate wszyte są specjalne taśmy, aby wiatr nie odsłonił królewskiego uda.

Dostosuj wersję stroju

Na modelce na wybiegu dozwolone jest wszystko. Ale na przedstawicielce brytyjskiej rodziny królewskiej – nie. Dlatego markowe ubrania są modyfikowane zgodnie z wymogami protokołu. W zależności od konkretnego elementu garderoby długość produktu i kształt rękawa, przezroczystość materiału i głębokość dekoltu, czy wycięcia mogą się różnić.

Nie zapominaj o dyplomacji

Podczas międzynarodowych wizyt specjaliści od królewskich protokołów planują wszystkie szczegóły garderoby w najdrobniejszych szczegółach. Tak więc podczas podróży do Kanady księżna była ubrana w czerwono-białe kolory kanadyjskiej flagi, a jej kapelusz ozdobiono liśćmi klonu – symbolem Kanady.

Aby odwiedzić biedne dzielnice New Delhi, wybór padł na sukienkę w stylu indyjskim, kosztującą zaledwie 50 funtów (około 1500 USD). Takiej sztuki modnej dyplomacji powinni się uczyć nie tylko osoby publiczne: wybieranie ubrań wymaga dostosowania ich do konkkretnej sytuacji i miejsca.

Użyj płaszcza jako sukienki

Płaszcz jest integralnym elementem garderoby, jeśli mieszkasz w kraju o takim klimacie jak Wielka Brytania. A jeśli jesteś księżną, musisz myśleć nie tylko o cieple, ale także o estetyce. Płaszcz przypominający kształtem sukienki jest idealnym rozwiązaniem łączącym komfort i kobiecość.

Odważnie wprowadzaj kolory do garderoby (chybapodd warunkiem że oczywiście nie ma królowej)

Katherine nauczyła się tego bezpośrednio od królowej Elżbiety II. Monarcha powinien być jasnotak ubrany, aby wyróżniać się z tłumu. A Kate, przyszła królowa małżonków, musi przyzwyczaić się do zauważalnego wizerunku. Będąc dziewczyną księcia Williama, wybierała ubrania o spokojniejszych i stonowanych kolorach, a po ślubie liczba barwnych strojów w jej szafie wzrosła.

Ale jeśli Elżbieta II jest obecna na imprezie, Kate wybiera pastelowe lub ciemne odcienie – nie należy ubierać się wyraziście, gdy znajduje się w pobliżu Królowa.

Eksperymentuj z czapkami

Noszenie eleganckich czapek jest hołdem dla surowych brytyjskich tradycji i protokołu. Ale Kate udało się uczynić z tej tradycji swój znak firmowy: jest to już bardzo wyrafinowany i szlachetny wygląd jej małych kapelusików.

I tutaj księżna stała się wyznacznikiem trendów: niektóre wersje jej nakryć głowy pojawiły się w najnowszych kolekcjach projektantów, na ulicach miast i stały się modne. Tak więc nawet konserwatywny styl księżnej może stać się trendem w modzie.

Na wieczorne wyjścia wybierz lekkie sukienki do ziemi

Wieczorem księżna woli spokojne pastelowe odcienie długich sukienek. Wyglądają tak kobieco i szlachetnie, że trudno nie podziwiać.

Tak, jej pojawienie się w lutym 2019 r. W British Academy of Cinema and Television Arts (BAFTA) było prawdziwym wydarzeniem. Wychodząc z księciem Williamem w białej, lekkiej sukience Aleksandra McQueena (na zdjęciu po lewej), wyglądała oszałamiająco.

Zawsze pamiętaj, że jesteś księżniczką i masz miliony obserwatorów

Minęło wiele lat a Kate Middleton zdała sobie sprawę, że marka powinna być zawsze utrzymana. I na imprezie sportowej, rodzinnej wycieczce i kilka godzin po porodzie. Księżniczki nie mają dni wolnych, a nawet najmniejsze błędy nie umkną uwadze światowych mediów i zwykłych ludzi.

Podoba Wam się styl księżnej Kate?

Źródło i fotografie: brightside.me, eastnews.ru