Ból kręgosłupa przeszywa Twoje ciało? Metoda profesora radzi sobie z najboleśniejszymi przypadkami

Doktor nauk medycznych, profesor Sergey Bubnovsky przeżył poważny wypadek samochodowy.

W jego następstwie 27 lat poruszał się o kulach i doświadczał nieopisanego bólu związanego z urazem kręgosłupa.

Dziś jest sprawny i zdrowy i szerzy nową świadomość na temat dolegliwości ze strony kręgosłupa!

„Myślisz, że masz bóle pleców? Nie ma tam żadnego bólu” – mówi profesor.

Sergey Bubnovsky oferuje własne rozwiązanie tego problemu.

Jeśli kręgosłup jest obolały, operacja nie pomoże

– Pańskie podejście różni się od oficjalnego poglądu na temat leczenia kręgosłupa …

– Trzeba zrozumieć jedną ważną rzecz: kręgosłup to nie tylko zestaw kości i chrząstek, kręgów i dysków. Jest fortecą, wewnątrz której ukryty jest rdzeń kręgowy centralnego układu nerwowego. A czerwony szpik kostny, który wytwarza krwinki czerwone, jest odpowiedzialny za odporność i hemoglobinę. Każde uszkodzenie kręgów prowadzi do nieodwracalnego zniszczenia w tej twierdzy. Dlatego jestem przeciwny operacjom kręgosłupa, na przykład przepukliny krążków międzykręgowych, chociaż od dawna stały się standardem w świecie medycznym.

Udowodniono (i ​​nie powiedziałem tego jako pierwszy), że przepuklina kręgosłupa nie ogranicza nerwów rdzeniowych, ponieważ sam krążek międzykręgowy znajduje się poniżej ujścia korzeni rdzeniowych. To po pierwsze.

Po drugie kości chrząstki nie bolą. Nerwy rdzenia kręgowego też nie bolą, ponieważ nie mają receptorów bólu. A receptory bólu mają (w zasadzie) tylko mięśnie, więzadła, ścięgna … Wniosek? Diagnoza „przepuklina jako przyczyna bólu kręgosłupa” jest błędna.

Ale wszyscy postępujemy zgodnie ze schematem: pacjent idzie do lekarza, lekarz przepisuje rezonans, tomografię i na podstawie tych badań stawia się diagnozę i oferuje schemat leczenia. Zatem leczenie z góry będzie co najmniej niedokładne! Ponieważ głębokie mięśnie środkowej powierzchni kręgosłupa nie są badane przez rezonans. I niestety prowadzi to do katastrofy zwanej „utratą kręgosłupa”.

– to znaczy?

– Mięśnie – to czynnik medyczny. Zapewniają zasilanie dysków. Zapewniają odżywianie. Ponieważ wewnątrz mięśni są naczynia. A terapeuci często zapominają o tych okolicznościach. Boli, cóż, mówią, przepiszemy ci środki przeciwbólowe … A te pigułki, nawiasem mówiąc (również udowodnione!), w 50% przypadków prowadzą do zawałów serca i udarów.

Nie pomagaj pigułki? Zróbmy blokadę! To nic, że nie daje wyników, nie przywraca wydajności. Prowadzi do kolejnych operacji, które stopniowo przekształcają cię w osobę niepełnosprawną.

Uważam, że głównym czynnikiem zdrowia kręgosłupa są mięśnie, przez które przechodzą naczynia i nerwy. A jeśli pracujesz prawidłowo z tymi mięśniami, możesz osiągnąć wspaniałe rezultaty.

Wielu lekarzy oferuje bieganie. Jest to dobry ładunek tlenowy dla zdrowych osób ze zdrowymi stawami, dla tych, którzy są w stanie przygotować te stawy do biegania, w dobrych butach; wiedzą, jak kontrolować puls? Więc biegnij! Potem bolą stawy, siada kręgosłup, pojawia się przepuklina … Ale serce jest zdrowe, prawda? (Uśmiecha się)

Wiele osób ćwiczy teraz jogę. Wygląda na to, że wszystko jest świetne: napięcie mięśni jest bardzo ważnym czynnikiem dla zdrowia. Ale jak się rozciągnąć, jeśli masz chorobę zwyrodnieniową stawów, przepuklinę kręgosłupa, bolą cię kolana? Nawet jeśli ćwiczysz ostrożnie i bez nadwyrężania, możesz uszkodzić mięśnie. A jeśli robisz to połowicznie to po co ci joga?

– Co Pan oferuje?

– Aby pozbyć się bólu kręgosłupa, przywrócić mu zdrowie, najpierw przejdź do centrum kinezyterapii i przeprowadź wielofunkcyjną diagnostykę więzadła mięśniowego jako dodatek do MRI, CT i RTG. Te badania są ważne, ale nie wystarczające! Ważne jest, aby zrozumieć: czy możesz się pochylać, czy nie? Czy możesz naciskać czy nie, czy możesz pchać itd?

Kręgosłup dzieli się na trzy części. Tak jak całe ciało.

„Pierwsze piętro” – nogi. Nogi są odpowiedzialne za kręgosłup lędźwiowy. Oznacza to, że osoba (jeśli ma zdrowe stawy) może zaciskać mięśnie, aby poprawić ukrwienie tego oddziału i narządów miednicy – prostaty u mężczyzn, przydatków i macicy u kobiet. Ponieważ brak przepływu krwi na tej „podłodze” prowadzi do mięśniaków, zapalenia gruczołu krokowego i endometriozy.

„Drugie piętro” to tułów. Mięśnie pleców i klatki piersiowej. Proponuję takie ćwiczenie: leżysz na plecach i podnosisz i opuszczasz nogi. Ważne by wydech był ekspresyjny i energiczny, głośna: „Ha !!!!”. Ponieważ zmniejsza ciśnienie wewnątrzbrzuszne i śródczaszkowe. Ludzie często uprawiają gimnastykę, ale nie mają z niej żadnych korzyści! Do nas przychodzą z ciśnieniem 160-200 a wychodzą z 85 – 120. Ponieważ uczą się prawidłowo oddychać, a jest to niezwykle ważne.

– Ja należę do „trzeciego piętra” – „mysz biurowa”: wieczorem boli szyja, głowa… Jaka rada, doktorze?

– Poprawić przepływ krwi w obszarach problemowych, w tym samym odcinku szyjnym kręgosłupa. Wstawaj od biurka, oprzyj się o ścianę, wyciągaj się wzdłuż niej.

A codziennie po powrocie z pracy: Usiądź i wstań 10 razy (na wydechu, jak we wszystkich ćwiczeniach!), Krew już przeleciała przez ciało. Potem – połóż się na plecy i podnoś nogi również 10 razy. I jeszcze dziesięć pompek. Wypij łyk wody, jeszcze 10 i znowu łyk wody … I tak 10-15 fffminut każdego dnia. To proste!

Trzeba pamiętać i zakodować sobie: życie jest ruchem. Ale ludzie już o tym nie pamiętają. Z każdym pokoleniem tracimy coraz więcej możliwości poruszania się. A potem pobiegamy do lekarzy. Ale możemy to zmienić. Wystarczy pokonać lenistwo.

– Co radziłby Pan pacjentom z tą samą osteochondrozą, który nie są w stanie dotrzeć do Pana?

– Żeby przeczytali moją książkę „Osteochondroza – to nie wyrok” dla początkujących, artykuły, oglądali filmy. I powoli zaczęli wykonywać ćwiczenia, które polecam. Prawidłowe oddychanie, kąpiele w zimnej wodzie – nie ogrzewaj się, choć myślisz, że to ci pomaga, nie stosuj zalecanych przez babcię okładów, nie zakładaj gorsetów. Żadnych ciepłych chust! To jest szkodliwe. Pogarsza hemokrążenie.

Unikalna technika opracowana przez dr Bubnovsky’ego ma na celu doprowadzenie do prawidłowej pracy mięśni usytuowanych wzdłuż kości. Specjalnie zaprojektowane ruchy i symulatory stawiają ludzi na nogi i pomagają uniknąć operacji.
Wśród jego pacjentów są sławni ludzie, Mistrzowie olimpijscy i sportowcy, ale przede wszystkim zwykli ludzie. Często zwracają się do niego jako do ostatniej deski ratunku, kiedy narkotyki i lekarze nie pomagają. Jest to ogromna odpowiedzialność, ale Bubnovsky potrafi zaspakajać oczekiwania. Biografie pacjentów – są najlepszym dowodem skuteczności jego leczenia.

Na stronie instytutu doktora jest dużo filmów, umieszczonych na kanale YouTube, do których można włączyć polskie napisy.

Słyszałeś już wcześniej o doktorze Bubnowskim? Podziel się z innymi!

Źródło i Fotografie: bubnovsky.ru