Chory chłopiec nie przejmuje się wyzwiskami kolegów. Powód mocno Cię zaskoczy.

Czasem ciężko jest sobie wyobrazić jakby wyglądało życie bez naszego pupila, tyczy się to szczególnie psów. Podobne odczucia towarzyszą 5-letniemu chłopcu Quadan Bayles, który urodził w Australii. Chłopiec cierpi na karłowatość.

Z tego powodu przez lata był wyśmiewany i przeżywał to do tego stopnia, że zabraniał rodzicom wypowiadać słowa „karłowatość”.

Pewnego dnia rodzice przywieźli uratowanego psa o imieniu Buddy. Jest to pies rasy Shih Tzu, który podobnie jak chłopiec, miał rodzaj karłowatości, dokładniej achondroplasia.

Źródło: Yarraka Bayles

Wkrótce po tym jak Quaden poznał Buddy’iego, stali się oni nierozłączni. Zawiązała się między nimi niezwykle silna więź, która pomogła chłopcu odbudować pewność siebie i zaakceptować swoją przypadłość.

Źródło: Yarraka Bayles

„Quaden dumnie akceptuje fakt, że jest karłem ponieważ Buddy dał mu powód by uważać to za coś ekstra” – powiedziała Yarraka Bayles, matka chłopca.

„Aktualnie Quaden opowiada wszystkim, że jego pies ma tą samą chorobę co on i wtedy po raz pierwszy usłyszałam jak syn wypowiada słowo karłowaty” – kontynuuje matka.

Buddy nie tylko tchnął ducha w życie chłopca, ale również w całą jego rodzinę, która cierpiała ostatnio z powodu śmierci ojca chłopca. Mężczyzna zmarł na raka.

Źródło: Yarraka Bayles

Buddy po prostu uszczęśliwia wszystkich. Wyciąga wszystkich z łóżka i dostarcza nam tyle radości i miłości, zwłaszcza teraz gdy mój tato odszedł” – przeżywa chłopiec.

Buddy stał się maskotką grupy wsparcia założonej przez matkę Quadena, noszącej nazwę „Stand Toll 4 dwarfism”. To co zrobił ten psiak dla chorego chłopca jest niewiarygodne. Quaden miał depresje z powodu swojej przypadłości, był obiektem żartów w miejscach publicznych, głównie przez dzieci ale również czasem przez osoby dorosłe.

Źródło: Yarraka Bayles

Chłopiec miał do tej pory 8 zabiegów chirurgicznych i jest zmuszony do poruszania się na wózku inwalidzkim z powodu uszkodzenia nerwów i mięśni. Pomocny jest fakt posiadania przez szpital części, w której może przebywać Buddy tak by chłopiec miał go zawsze blisko.

Źródło: Yarraka Bayles

Jeśli doceniasz naszą pracę, polub nasz fanpage na Facebooku!