Do sieci trafiło nieznane nagranie z zamachów na Word Trade Center

Na kilka dni przed 17 rocznicą ataku na World Trade Center w sieci pojawiło się nigdy wcześniej nie publikowane nagranie z dnia 11 września 2001 roku.

Operator kamery Mark LaGanga, pracował wtedy dla kanału CBS News. Film trwa aż pół godziny i doskonale rejestruje sytuację w trakcie zamachu. Rozpoczyna się po zawaleniu jednej wieży, ale operator uchwycił także moment zawalenia drugiej. Podszedł bardzo blisko…

11 września 2001 roku 19 terrorystów kupiło bilety na 4 loty krajowe. Przejęli kontrole nad samolotami. Dwa skierowali na bliźniacze wieże, jeden na Pentagon, czwarty, który rozbił się na polach Pensylwanii miał uderzyć w Biały Dom, ale nie doszło do tego dzięki bohaterskiej postawie pasażerów.

W katastrofach zginęły 2973, w tym sześciu Polaków.

Do dziś wiele z ofiar uznaje się za zaginione, a część szczątków nie zostało zidentyfikowane. Złożono je w Muzeum Pamięci ataku z 2001 r. World Trade Center.

Na miejscu bliźniaczych wież wspina się najnowocześniejszy, najwyższy i najdroższy budynek na półkuli zachodniej ma 104 piętra i mierzy aż 541 metrów – One World Trade Center.
Przywódcę Al-Kaidy i inspiratora zamachu Osama bin Ladena zabili żołnierze z Navy Seals 2 maja 2011 roku, na rozkaz prezydenta Baracka Obamy.

Zobaczcie te mrożące krew w żyłach sceny, z perspektywy ulicy: