Dodała do szamponu trochę sody oczyszczonej. Gdy spojrzała w lustro, zaparło jej dech w piersiach!

Każda kobieta chciałaby cieszyć się pięknym wyglądem. Nie każdą jednak na to stać, by korzystać z drogich kuracji czy zabiegów w gabinetach.

Sądzimy, że trzeba nam drogich kosmetyków, które sprawią, że w cudowny sposób to, co w nas nie doskonałe i sprawia nam problem, stanie się kwintesencją piękna.

Tymczasem o urodę możemy nie gorzej niż w drogim, luksusowym spa, zadbać tym, co znajdziemy w kuchni!

Weźmy na przykład ten fragment naszej urody, który najczęściej spędza nam sen z powiek.

Włosy

Twoje włosy nie potrzebują drogich zabiegów. Niektóre z nich, owszem, rozwiązują pewne problemy ale… na pewien czas. Potem problem nie tylko powraca, ale często się nasila.

Zatem czego potrzebują twoje włosy?

Sody oczyszczonej!

pixabay

Nic nie musisz zmieniać. Umyj włosy jak zwykle. Dodaj tylko jedną łyżeczkę sody do szamponu!

Nic więcej. Po prostu zobacz jak inne będą. Miękkie, lśniące, podatne na zabiegi, którym zamierzasz je poddać. Łatwe w układaniu.

Jakie inne problemy można rozwiązać tanimi, łatwo dostępnymi środkami zamiast drogich zabiegów spa??

Cienie pod oczami

pixabay

Prosta mikstura sporządzona z oliwy z oliwek z dodatkiem posiekanych liści mięty. Nałóż na skórę codziennie przed snem. Już po tygodniu efekt cię oszołomi.

Zaskórniki i wągry

Jak sobie z nimi poradzić?

Znów zaglądamy do kuchni. Potrzebujemy miodu i cynamonu. Do łyżeczki miodu dodaj szczyptę cynamonu i nanieś punktowo w miejsca zaskórników. Mieszanka rozszerzy pory i oczyści skórę.

pixabay

Pamiętaj, że jeśli jesteś alergikiem musisz wykonać test.

Przyprawy korzenne są silnymi alergenani, podobnie jak miód.

Produkty z naszej kuchni rozwiązują naprawdę wiele problemów urody. Wymaga to jednak wyjścia poza pewne schematy myślenia. Przyzwyczailiśmy się do sięgania po gotowe. Chcemy, by produkty ładnie opakowane i odpowiednio nam sprzedane, rozwiązały wszystkie nasze problemy. Tymczasem z urodą często jest jak z katarem. Leczony trwa siedem dni, a nieleczony tydzień.

Jednak jeśli poznamy swoje ciało, skórę, włosy, narządy, dadzą nam one lepszą odpowiedź na to, czego potrzebują niż konsultacja z lekarzem lub farmaceutą czy innym specjalistą.

Masz swoje własne tajniki domowej kosmetyki? Podziel się z nami w komentarzu.