Dowiedz się jak poradzić sobie w gorące dni

Po chwili ochłodzenia znów wracają gorące dni. Jak poradzić sobie z upałami?

Przedstawiamy proste porady jak przeżyć wysokie temperatury.

1. Pij dużo wody

To znane rozwiazanie, ale wciąż bardzo dużo osób zapomina, że zwłaszcza w upalne dni nie możemy zapominać o nawadnianiu organizmu. Zalecana dzienna ilość wody podczas gorących dni to minimum 2 litry wody. Należy również pamiętać, żeby uzupełniać wodę regularnie w ciągu dnia. Picie dużych ilości na raz nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Picie wody można urozmaicić, przygotowując ją w dzbanku dodając do niej plasterki cytryny, limonki, listki mięty, która sprawi, że napój będzie orzeźwiający. Sprawdzą się również owoce takie jak maliny, truskawki czy jagody.

2. Pij herbatę

Mimo upałów nie trzeba bać się ciepłych napojów. Idealnie sprawdzi się przygotowanie herbaty. Wyższa temperatura napoju sprawi, że upały będą mniej odczuwalne. Herbata a zwłaszcza zielona idealnie nawodni organizm. Do herbaty można dodać cytrynę i miętę, jak również inne owoce. A kto nie odważy się na gorący napój, może przygotować bardzo orzeźwiającą herbatę mrożoną (Wystarczy przygotować normalną herbatę, schłodzić ją w lodówce lub dodać lodu).

3. Spożywaj dużo owoców

Owoce to doskonały sposób jak w letnie dni nawodnić organizm. Owoce w większości składają się z wody, a dzięki zawartości witamin i składników mineralnych organizm lepiej ją wchłonie i wykorzysta. Owoce można podawać w sałatce, jako koktajl, dodać do dzbanka z wodą, jako domowe lody lub sorbety, czy zupy lub obiad na słodko. Pierogi, kopytka, makarony czy dania z ryżem świetnie współgrają z owocami jak śliwki, jagody, truskawki czy jabłka.

4. Jedz dużo warzyw

Warzywa jak pomidor, ogórek, rzodkiew czy papryka mają dużą zawartość wody. Można spożywać je jako przekąska lub jako dodatek do obiadu. W upalne dni świetnie sprawdzą się także zupy i chłodniki.

5. Pij mleko

Mleko skutecznie gasi pragnienie i nawadnia organizm. W lato można połączyć go z różnymi owocami przygotowując koktajle. Jako dodatek do mleka doskonale sprawdzą się truskawki, jagody, śliwki, banany, morele, brzoskwinie, gruszki, cytrusy, ananas, mango, marakuja, figa.

Mamy nadzieję, że te proste sposoby pomogą ci przetrwać upały. Jeśli uważasz te rady za przydatne udostępnij je na Facebooku.