Fani oburzeni. Zrobiła biokompost z ciała Luke’a Perry’ego, gwiazdy „Beverly Hills 90210″

Rolę jaką odegrał serial „Beverly Hills 90210″ rozumie tylko pokolenie dorastające w latach dziewięćdziesiątych.

Był kultowym serialem pokolenia, które jak zahipnotyzowane patrzyło na świat, tak dla nich niedostępny, a jednocześnie właśnie się otwierający.

I mimo, że aktorzy serialu nie zrobili oszałamiających karier, udział w serii wystarczył, by otoczeni byli fanami po dziś dzień.

Niedawno ogłoszono projekt, w którym miały wziąć udział aktorzy grający w serialu. Luke Perry był jednym z nich.

Niestety zmarł przedwcześnie 4 marca 2019 roku w wyniku rozległego udaru mózgu wieku 52 lat w swoim domu w Los Angeles. Filmowego Dylana nie zobaczymy już na ekranie. Żal pozostał w sercu fanów także młodszej widowni, która oglądała aktora w serialu Riverdale.

Według córki Luke’a Perry’ego, 18-letniej Sophie Perry aktor wyraził przed śmiercią życzenie by pochowano go ekologicznie.

Zgodnie z tym życzeniem został ubrany w ekologiczny garnitur utkany ze specjalnego gatunku grzybów, a ciało trafiło bezpośrednio do ziemi, nie do grobu, ani trumny. Pochówek odbył się 12 marca niedaleko Nashville w stanie Tennessee.

O tych dość makabrycznych faktach córka aktora poinformowała na swoim instagramie:

„Przed śmiercią mój ojciec usłyszał o „The Infinity Burial Suit”, czyli ekologicznym systemie pochówku autorstwa Jae Rhim Lee. On ułatwia nie tylko rozkład ciała zmarłego, ale również usuwa z niego toksyny. Dzięki tego niezwykłemu garniturowi z grzybów ludzkie szczątki stają się naturalnym biokompostem. Koszt takiego pochówku to 1,5 tysiąca dolarów”

Wieści o tym fakcie rozeszły się lotem błyskawicy w internecie i fani nie pozostawili na córce gwiazdy suchej nitki. A komentarze „pochowała ojca w zagrzybionym garniturze są tylko łagodniejszymi z określeń.”

Sophie Perry zapewniła, że przed śmiercią jej tata nie miał żadnych wątpliwości, że skorzysta z tej metody.

„Gdy tata odkrył tę możliwość, był tym bardziej podekscytowany, jakim kiedykolwiek go widziałam. Został pochowany w tym garniturze, taka była jego ostatnia wola. To wspaniała rzecz dla naszej pięknej planety. Dlatego chciałam się z wami tym podzielić.”

Pod postem wielu ludzi wspierało nastolatkę i okazywało zrozumienie. Ze słów wsparcie płynął także ważny przekaz o tym, że kremacja jest nieekologiczna, a tradycyjny pochówek bezsensownym pozerstwem.

A wy co o tym sadzicie?

Źródło: foxnews.com, Instagram/ Fotografia tytułowa: lemonperry/Instagram