Gdy go znaleziono trudno było poznać co to. Weterynarz go ogolił i ujrzał to urocze stworzenie!

Ten zwierzak został znaleziony w tragicznym stanie. Był tak zaniedbany, że wyglądał jak posklejany kłąb sierści.

Trudno w to uwierzyć ale nie był bezdomny. Był pod opieką swojego właściciela, choć „opieka” nie jest adekwatnym, w tej sytuacji, wyrażeniem…

dailymail

Stan skóry i włosów był straszny. Futro było przerośnięte, skosmacone i posklejane. Weterynarz w całej swojej karierze nie spotkał się z takim stadium zaniedbania. Zwierzę było brudne, zarobaczone, zapchlone, na skórze miało rany, w które wdało się zakażenie. Nie mogło chodzić, ponieważ noga przywarła do ucha…

thesun

Jęczało z bólu…

W pierwszej chwili trudno było rozpoznać, że to pies.

thesun

Musiał zostać znieczulony żeby można było ogolić skołtunione futro. Dopiero gdy został ostrzyżony i wykąpany ukazał się w swojej całej postaci.

dailymail

Biedne stworzenie wymagało leczenia zakażonej skóry, oczu i uszu.

youtube

Nie było pewności czy uda się przywrócić go do zdrowia. Ale na szczęście proces leczenia przebiegł bez komplikacji i piesek, którego nazwano Soldier, powrócił do zdrowia i pięknego wyglądu.

itv

Wielu ludzi, których poznało jego historię chciało dać mu dom. Jednak po tym co przeszedł potrzebował bardzo szczególnych warunków. Otoczenia spokojnych i dojrzałych osób, które mogłyby pomóc przywrócić mu zaufanie do człowieka.

Wszystkie stawiane warunki spełniła rodzina z Halifax i Soldier przemianowany na Troopera ma już nowy dom i właścicieli, którzy zapewniają mu prawdziwą opiekę.

dogstrust

Trzymamy kciuki za nową rodzinę, żeby udało jej się zmienić obraz człowieka w tych małych, smutnych psich oczach, które doświadczyły skrajnej ignorancji, żeby nie powiedzieć okrucieństwa.

Wiele musiał wycierpieć ale na szczęście zazna jeszcze tego wszystkiego co dobre ze strony opiekunów.

Podzielcie się historią. Może ktoś ma w swoim otoczeniu przykład zaniedbywania zwierzaka i zrozumie, że to zagraża życiu i zdrowiu zwierzęcia. Nie wolno pozostawać obojętnym. Zwierzęta domowe są całkowicie zależne od człowieka. Bądźmy odpowiedzialni!

Źródło: thesun