Jeśli zobaczysz pustą butelkę w nadkolu swojego samochodu, natychmiast wezwij policję!

Złodzieje używają nie tylko najnowszej technologii do kradzieży samochodów.

Okazuje się, że są coraz sprytniejsi, a ostatnio coraz częściej sukces zapewnia im… zwykła plastikowa butelka.

Policja informuje, że odnotowuje coraz liczniejsze przypadki kradzieży w wykorzystaniem tej prostej, ale jakże skutecznej sztuczki.

Na czym polega?

Złodziej umieszcza pustą plastikową butelkę między przednim kołem a nadkolem samochodu, najcześciej od strony pasażera, często jest mocno wciśnięta i niewidoczna na pierwszy rzut oka.

Kiedy kierowca próbuje ruszyć, słyszy bardzo dziwny, nieprzyjemny dźwięk: wydaje go gnieciona butelka, ale wewnątrz dźwięk jest trudny do rozpoznania i niepokojący. Zmartwiony kierowca wysiada z samochodu, aby sprawdzić co sie dzieje…

Jak się okazuje w większości przypadków kierowcy zrobili to zostawiając kluczyk w stacyjce. Złodziej tylko na to czeka. Błyskawicznie wskakuje za kierownicę i ucieka.

W kilku przypadkach, w których kierowca kluczyki wziął ze sobą, kiedy pochylał się i usiłował usunąć butelkę, złodziej ukradł z pojazdu cenne przedmioty takie jak laptop, czy telefon.

Dlatego zanim wsiądziesz do samochodu warto sprawdzić auto. Ale jeśli tego nie zrobiłeś i podczas ruszania usłyszałeś dźwięk, który teraz łatwo skojarzysz z butelką, nie zostawiaj kluczyków w stacyjce, a najlepiej w ogóle nie wysiadaj.

Odjedź przynajmniej kilkaset metrów i zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu.

Podziel się tymi informacjami ze znajomymi, aby uniknąć kradzieży samochodu za pomocą tej prostej sztuczki. I nie zapomnij być wyjątkowo ostrożny w każdej sytuacji!

Źródło i miniatura wpisu: interesno