Kobieta rodzi dziecko wyglądające jak 80-latek, lekarze nie wierzą własnym oczom.

Lekarze z Magura w Bangladeszu, przeżyli szok przyjmując na świat niemowlę, jakiego nigdy dotąd nie widzieli.

Małe pokurczone ciałko, duże zmarszczki na buzi, przekrwione oczy sprawiają wrażenie jakby to było ciało 80–letniego staruszka. Ma też grubą warstwę ciemnych włosów na plecach, a jego skóra jest wyjątkowo szorstka.

Caters Clips

Lekarze nie wiedzą co jest przyczyną takiego stanu dziecka. Podejrzewają u niego progerię. Jest to bardzo rzadka choroba, charakteryzująca się bardzo wczesnymi objawami starzenia. Na ogół cechy progerii zostają zauważone u dzieci w wieku około dwóch lat. Każdy rok ich życia to postęp starzenia o około 8-10 lat, dlatego dzieci te żyją średnio około lat 13. Tylko kilkoro zbliżyło się do 20-tki. Tak wczesnych objawów progerii lekarze dotąd nie widzieli.

Caters Clips

Biswajit i jego żona, Parul Patro, mówią, że są szczęśliwi z nowo narodzonego potomka. Mają już córkę i bardzo chcieli mieć syna. Nie przeszkadza im, że ich dziecko ma nietypowy wygląd. Biswajit żartuje nawet, że dzięki temu jest do niego bardzo podobny. Przyzwyczaili się również do tego, że malec wzbudza ogromne zainteresowanie i ciągle ktoś ich odwiedza, żeby zobaczyć niezwykłe dziecko.

Caters Clips

Niesamowita historia i przypadek dotąd nie odnotowany, by progeria była tak mocno widoczna już w okresie noworodkowym. Zupełnie jakby fikcja stała się prawdą i na realia przeniosła się fantazja F.S. Fitzgeralda „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”.

Caters Clips

Mamy nadzieję, że diagnoza okaże się jednak inna i chłopiec będzie cieszył się długim i dobrym życiem. Udostępnij jeśli i ciebie poruszyła historia tego dziecka.