List od babci do nowo narodzonej wnuczki, od którego chce się śmiać i płakać!

Pewna babcia postanowiła napisać list do swojej nowo narodzonej wnuczki. Zawiera wzruszające i mądre przesłanie.

Co byśmy zrobili bez tak wrażliwych i opiekuńczych babć! Znaczą dla dziecka tyle samo, co mama i tata. Tylko one mogą nauczyć dziecko mądrości życiowej. Tak jak zrobiła to ta babcia. Napisała list do swojej małej wnuczki.

Bardzo poruszające!

„List do mojej wnuczki”

Moja droga, mogłam napisać tę wiadomość dla Twojej matki, ale wtedy o tym nie pomyślałam. Byłam młodą dziewczyną i martwiłam się tylko o prace domowe: co ugotować na obiad, jak zdążyć zaprowadzić córkę do przedszkola i nie spóźnić się do pracy…

Ale teraz mam 60 lat i zgromadziłam wystarczająco dużo wiedzy, by się nią z Tobą podzielić. Oczywiście nie stałam się najmądrzejszą osobą na świecie, ale jestem twoją babcią i życzę ci szczęścia. Może moja rada Ci się przyda! Więc…

1. Nie bój się upaść

Podczas jazdy na rolkach, czy rowerze nie bój się upaść. Tak, będzie bolało, czasem nawet bardzo, ale pomożemy Ci nauczyć się wstawać, gdy nie masz siły i chcesz płakać.

2. Nie bój się mówić tego, co myślisz

Nie powinieneś milczeć, jeśli coś ci nie odpowiada. Nie bój się bronić swojego punktu widzenia, nawet jeśli nie pokrywa się on z opinią innych. Nie bój się stracić przyjaciół ani drugiej połówki. Jeśli nie chcą Cię słyszeć i rozumieć, to dlaczego masz taką przyjaźń i miłość?

3. Nie bój się przeprosić

Bądź w stanie przyznać się do swoich błędów i przeprosić tych, których obraziłaś. Tak, bardzo trudno jest powiedzieć: „Przepraszam, zrobiłam źle. Jak mogę wszystko naprawić? ”, Ale warto, a wtedy staniesz się niezwyciężona.

4. Nie bój się być niepopularna

Tak długo, jak wszystkie fajne dziewczyny będą marnować czas na samouwielbienie, portale społecznościowe i randki, będziesz robić coś bardzo pożytecznego. Na przykład naucz się jazdy konnej, łucznictwa lub tańca. W wieku 20 lat popularne dziewczyny nadal będą zbierać polubienia na portalach społecznościowych, a Ty już będziesz na dobrej drodze do swojego głównego celu.

5. Nie bój się być inna

Nie bój się!

6. Nie bój się złych ocen

Uwierz mi, jedynki i dwóje nie są takie przerażające. Zła ocena nie czyni Cię głupią, a wręcz przeciwnie – motywuje do lepszego uczenia się i pracy nad błędami.

7. Nie bój się zakochać

Prędzej czy później to się stanie i zakochasz się w kimś. Potem pęknie Ci serce, a potem znów pokochasz być może na zawsze!

8. Nie bój się pierwszego pocałunku

Będzie cudownie, bo wszystkie dziewczyny wiedzą, jak dobrze się całować, nawet bez przygotowania!

9. Nie bój się zawrzeć związku małżeńskiego lub przeciwnie, być niezamężną

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był bardzo zainteresowany tym, czy masz obrączkę na palcu, czy nie. Jeśli jednak ostatecznie zdecydujesz się na ślub, wybierz osobę, którą będziesz kochać i szanować. Wtedy na pewno wszystko się ułoży – nawet skarpetki porozrzucane po mieszkaniu nie będą Cię drażnić!

10. Nie bój się mieć dzieci

Oczywiście poród boli, nie będę kłamać. Jednak macierzyństwo to najlepsza rzecz, jaka może się przydarzyć w życiu kobiety. Medycyna nie stoi w miejscu, może za 20-30 lat poród będzie znacznie łatwiejszy.

11. Nie bój się rozwodu

Życie jest pełne niespodzianek, także nieprzyjemnych. Jeśli jednak nie udało ci się uratować małżeństwa, nie rozpaczaj. Rozwód nie jest końcem, ale początkiem czegoś nowego i najprawdopodobniej bardzo ekscytującego.

12. Nie bój się samotności

Czasami bycie sam na sam ze sobą jest bardzo przydatne. Samotność może cieszyć, jeśli jest umiarkowana. Jednak znając naszą rodzinę, samotność ci nie zagraża.

13. Nie bój się płakać

Płacz oznacza okazywanie siły, a nie słabości. Nie bój się ukrywać swoich prawdziwych uczuć, to jest twoja zaleta.

14. Nie bój się spróbować czegoś nowego

W każdym wieku. Chcesz kupić skuter i jeździć z dziewczynami po mieście? Zrób to, nawet jeśli masz już 60 lat! I nie myśl o tym, co powiedzą ludzie.

15. Nie bój się zestarzeć

Tak, nie jest to łatwe do zaakceptowania, ale z wiekiem stajesz się mądra i pewna siebie. Zaczynasz bardziej doceniać życie i ludzi lojalnych wobec Ciebie. A potem może napiszesz tę samą szczerą wiadomość do swoich wnuków.

16. Nie bój się stracić bliskich

Długo zastanawiałem się, czy warto ci to pisać. Ale straty są nieuniknione i kiedyś to zrozumiesz. Pamiętaj tylko, że bliscy odchodzą, ale miłość żyje wiecznie.

Czy też uważasz, że ten list jest bardzo mądry i wzruszający? Podziel się nim z innymi!

Źródło: poradnytsya.info, Miniatura wpisu: Freepik