Nawyki typowe dla inteligentnych ludzi. Ty też tak robisz?

Uważasz się za osobę o wysokim poziomie inteligencji? Czy można to sprawdzić? Dzięki testom badającym nawyki ludzi inteligentnych, wiemy jakie charakteryzują właśnie tą grupę osób. Poniżej przedstawiamy najczęstsze nawyki ludzi inteligentnych.

Przeanalizuj te zachowania i sprawdź czy pasują do Ciebie!
1. Osoby o najwyższym intelekcie, nie rozwiązują problemów za pomocą agresji.

Problemy to chleb powszedni. Wiele osób wpada w furię stojąc w korku ulicznym, sprzecza się z partnerem czy też spóźnia się do pracy. Zdenerwowanie, jest rzeczą najzupełniej normalną, niemalże wpisaną w nasze geny. Kwestią jednak zasadniczą pozostaje to, jak sobie z nim radzimy. Osobom inteligentnym łatwiej opanować emocję, natomiast osoby o niższym IQ często reagują agresją, a racjonalne i trzeźwa ocena sytuacji jest dla nich abstrakcją.

2. Osoby inteligentne nie wywyższają się ponad innych.

Ludzie, którzy nie grzeszą inteligencją przeważnie uważają się za lepszych. Badania wykazują, że wśród ludzi inteligentnych rzadziej spotykamy się ze zjawiskiem homofobii, narcyzmu czy rasizmu. Nie dzielą innych na gorszych i lepszych. Nie oceniają siebie pod kątem innych osób tylko bazują na własnym systemie wartości. Ci najbardziej inteligentni według statystyk są chętni pomagać. Często udzielają się charytatywnie i społecznie.

3. Osoby inteligentne potrafią przyznać się do porażki.

Tak już jest – choć może to dziwne. Ludzie o wysokim intelekcie pomijając fakt przyznania się do błędów, potrafią się na nich uczyć i wyciągać wnioski.
Traktują błędy jak przestrogę i naukę na przyszłość. Bez zbędnych pytań ponoszą konsekwencje swoich czynów.

4. Ludzie inteligentni są empatyczni.

Jak wskazują statystyki, osoby z mniejszym ilorazem inteligencji zazwyczaj są samolubami. Nie są w stanie zrozumieć położenia i emocji drugiego człowieka.
Toteż im większa inteligencja tym większa umiejętność empatii. Jak twierdzi dr Russel James osoby inteligentne nieomylnie określają stany emocjonalne drugiej jednostki i są w gotowości jej pomóc.

5. Osoby inteligentne zawierają przyjaźnie na lata!

Wielorakie testy pozwoliły stwierdzić, że mądrzy ludzie bardzo dobrze radzą sobie z zawieraniem znajomości, tak by osoby poznane pasowały do nich. Czerpią przyjemność z kontaktów z nimi dzięki czemu znajomości przeradzają się w wieloletnie przyjaźnie.

6. Bałaganiarstwo osób z wysokim IQ to nie zbieg okoliczności!

Wiele badań wskazuje na to, że ludzie obdarzeni inteligencją wyrażają swoją twórczość poprzez nieład. Jeżeli na twoim biurku panuje bałagan – znaczy to, że czujesz się lepiej w takim miejscu.

7. Klniesz jak szewc – czy to inteligentne?

Osoby inteligentne często używają wulgaryzmów. Okraszanie wypowiedzi wulgaryzmami może świadczyć o ubogim, prymitywnym słownictwie ale może również świadczyć o bardzo barwnym i elokwentnym człowieku, który stosuje przekleństwa dla wzmocnienia ekspresji.

8. Inteligentny nocny marek.

Amerykańskie badania dowodzą, że osoby z wyższym IQ prowadzą nocny tryb życia oraz dłużej schodzi im zaśnięcie w porównaniu do osób z mniejszą inteligencją.

9. Leń w wysokim IQ.

Uniwersytet na Florydzie przeprowadził badania, z których wynika, że ludziom o wysokiej inteligencji zawsze brakuje czasu. Nie zaprzątają sobie głowy aktywnym sportem (robią to raczej osoby mający niskie IQ), wynika to z tego, iż nie mają na to czasu, który w większości poświęcają na rozważania i refleksje.


10. Ludzie inteligentni… Budzą się kilka razy!

Wczesny poranek, włączył się alarm… Ty naciskasz drzemkę, by jeszcze na chwilę zamknąć oczy. Nie martw się tym, że nie wstajesz za pierwszym dzwonkiem, uczeni dowiedli, że osoby z wysokim IQ rzadko budzi pierwszy alarm budzika. Do wstania zmusza je dopiero kolejna z wielu nastawionych drzemek

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi.