Neurochirurdzy alarmują! Wszystkie kobiety powinny to wiedzieć!

Badacze już dawno odkryli pewne różnice pomiędzy mózgiem kobiecym i męskim.

Mózg kobiecy jest mniejszy ale przepływ informacji w nim jest bardziej efektywny. Różnice mózgu płci są przedmiotem szeroko zakrojonych badań.

Neurochirurdzy Loughborough University z profesorem Jimem Horne na czele zabrali się za sprawdzenie jak na mózgi obu płci działa brak snu. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości!

Mózg kobiecy pracuje tak intensywnie, że potrzebuje więcej odpoczynku. Mózg męski łatwo się przełącza w tryb odpoczynku, więc gdy po małżeńskiej kłótni on słodko zasypia, ona długo rozmyśla i analizuje sytuację.

Mózg kobiecy jest nastawiony na wielozadaniowość ale przez to wymaga solidnej regeneracji nocnej, a tego mu zazwyczaj brakuje…

Dlatego 8 godzin snu to absolutne minimum.

Samo wejście w fazę snu głębokiego, zapewniającego relaks zajmuje mózgowi kobiecemu tyle czasu, że im krótszy sen tym mniej zdrowy i regenerujący.

Ważne też, by panie kładły się przed północą i przesypiały minimum 8 godzin nie przerywanego snu, tylko wtedy są w stanie w pełni korzystać z zasobów swojego mózgowego potencjału.

Drogie panie i panowie zapamiętajcie!

Kobieta nie wyspana rzadziej się zakochuje, traci zdolność odczytywania emocji, słabną u niej funkcje poznawcze, jest mniej wrażliwa i kobieca. Gorzej reaguje na sygnały niewerbalne i spada u niej zainteresowanie płcią przeciwną.

Jeśli więc chcecie być bardziej atrakcyjni dla swoich kobiet zadbajcie, by się wysypiały.

Czy zauważyliście potwierdzenie wyników badań w waszym codziennym życiu? Napiszcie w komentarzu jak to wygląda u was i nie zapomnijcie udostępnić znajomym. Muszą to wiedzieć!

Źrudło:newsweek.pl, Fotografie:PIXABAY