Odizolowana od świata wyspa, na której żyje tylko jeden człowiek…

Odizolowana od świata latarnia morska Tevennec, która stoi na niezamieszkałej wyspie u wybrzeży Francji, znana jest z doprowadzania swoich mieszkańców do szaleństwa.

Dlaczego więc ten mężczyzna chce spędzić na niej 60 dni swojego życia?

Marc Pointud jest założycielem Narodowego Zrzeszenia dla Latarni Morskich i Radiolatarni, której celem jest zachowanie dziedzictwa latarni morskich w kraju.

Planuje mieszkać przez dwa miesiące, samotnie w tej budowli. Obecnie miejsce to nie cieszy się dobrą sławą ze względu na krążące historie jakoby każdy, kto pracował w tym miejscu popadł w szaleństwo.

Źródło: news.asiantown.net

Pogłoski mówią, że ma to związek z historiami o duchach i śmierciach w niewyjaśnionych okolicznościach.

Tavennec istnieje od około 1875 roku. Legenda głosi, że pierwszy ze strażników latarni kompletnie zwariował.

Połączenie wysokich fal, silnych prądów i ostrych skał sprawia że miejsce to jest wyjątkowo zdradzieckie dla żeglarzy. Wielu z nich straciło tu życie.

Pointud ma zamiar poszerzać świadomość społeczeństwa na temat latarni morskiej jako punktu orientacyjnego oraz świętować jej 140 urodziny. Planuje również przemienić Tevennec w modną rezydencję. W tym celu rozpoczął zbieranie pieniędzy na portalu crowd-fundingowym.

Źródło: news.asiantown.net

,,Brakuje mebli. To miejsce jest kompletnie opuszczone. Mam zamiar trochę je urządzić – przyda się łóżko, krzesło, stół, trochę jedzenia i coś do pisania. Prawdopodobnie będę się tutaj czuł trochę jak w więzieniu. Sama latarnia jest w pełni automatyczna, więc nie będę miał tu za wiele do roboty. Nie ma bieżącej wody, prądu ani ogrzewania. Potrzeba sporo pieniędzy, aby doprowadzić to miejsce do porządku. Dlatego też zorganizowaliśmy zbiórkę.”

– odpowiada w wywiadzie.

Pointud będzie pierwszym lokatorem tego miejsca od ponad 100 lat. Aby uniknąć niebezpieczeństw płynących z odizolowania, mężczyzna zamierza mieć kontakt ze światem zewnętrznym..

Źródło: news.asiantown.net

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi 🙂