Tusk w ostrych słowach do rządu: „Nie macie prawa spojrzeć Polakom w oczy”

Wczorajszy dzień obfitował w niepokojące sytuacje. Media doniosły o rezygnacji aż 13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze.

„W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19” – brzmiało oświadczenie przesłane Polskiej Agencji Prasowej.

Rezygnacja 13 członków Rady

Lekarze wyjaśnili, że ich decyzja jest motywowana „brakiem wpływu rekomendacji na realne działania” oraz „wyczerpaniem się dotychczasowej współpracy”.

„Jako Rada Medyczna byliśmy niejednokrotnie oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania Rządu. Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych” – napisało 13 członków rady.

Komentarz Donalda Tuska

Do tego oświadczenia odniósł się na Twitterze Donald Tusk i w ostrych słowach skrytykował działania Rządu wobec pandemii.

„Od początku pandemii ten rząd, Morawiecki, Kaczyński przedkładali własny polityczny interes, a niektórzy z nich także własne, brudne, finansowe interesy ponad zdrowie i życie obywateli. Umarło ponad 100 tys. Polek i Polaków. Umiera najwięcej Polek i Polaków od czasów II wojny światowej. To jest naprawdę największa polska tragedia od końca wojny i odpowiadają za to politycy, którzy nie słuchali rekomendacji przez siebie powołanej Rady Medycznej, swoich lekarzy i swoich ekspertów – powiedział lider PO w opublikowanym nagraniu.

Tusk dodał, że „ważniejszy był ten PR-owski, a czasami i finansowy interes. Ja wiem, że przez jakiś czas jeszcze będziecie rządzić, ale już dziś nie macie prawa spojrzeć w oczy Polakom. Odpowiecie za to, za tę niepotrzebną śmierć tysięcy ludzi.” – ostrzegł były premier.

Źródło: twitter.com/donaldtusk, Miniatura wpisu: freepik.com