Podczas ślubu nie powiedziała przysięgi, zamiast tego odczytała kilka sms-ów Pana Młodego, który stał jak wryty

Nawet o taki związek, który zrodził się z wielkiej miłości trzeba dbać i go pielęgnować.

Uczucia z czasem nieco słabną, pojawiają się pokusy i tylko od partnerów zależy, czy są w stanie im nie ulegać. Ale kiedy w związku pojawi się zdrada, partnerzy stają przed najtrudniejszą decyzją o byciu, czy nie byciu dalej razem.

Ta para od dawna planowała ślub. To miał być najpiękniejszy dzień ich życia. Ale na dzień przed ślubem Casey poznała prawdę o swoim przyszłym mężu.

Historia Casey i Alexa została opisana na portalu Reddit.com.

To miał być najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Niestety, wszystko zmieniło się dosłownie w mgnieniu oka. Szybko okazało się, że to koniec wymarzonego związku i wszyscy będą świadkami hucznego rozstania – relacjonuje Casey

Dzień przed ślubem Casey na otrzymała kilka screenów treści korespondencji, którą Alex prowadził z inną kobietą oraz ich wspólne zdjęcia. Z dat wynikało, że znajomość trwała kilka miesięcy, ostatnie wiadomości były sprzed kilku dni. Do zrzutów dołączona była tylko krótka informacja: “Ja bym za niego nie wyszła. A ty?”

Większość kobiet na miejscu Casey prawdopodobnie w pierwszej reakcji zrobiłoby potworną awnturę, obrzuciło pretensjami i żądało wyjaśnień.

Ale nie Casey…

Zszokowana tym czego się wlasnie dowiedziała, rozejrzała się dokoła i zobaczyła ile wysiłku wymagało zorganizowanie wszystkiego. Ze wszystkich sił wzięła się w garść i postanowiła udawać, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Przynajmniej do czasu.

Jak mogłam odwołać ceremonię, skoro wszyscy goście przybyli już na miejsce, a wszystko było opłacone? Jak on mógł mi to zrobić? Wybuchnęłam płaczem i poczułam palący wstyd. Ale kochałam Alexa. Chciałam go poślubić. Byłam zbyt zszokowana i smutna, żeby czuć wściekłość. O wszystkim powiedziałam jedynie przyjaciółkom. W końcu postanowiłyśmy pójść spać. Tej nocy nie zmrużyłam oka i gdy w końcu zaczęło świtać, obudziłam je i wyjawiłam im swoją decyzję – postanowiłam zachowywać się jak gdyby nigdy nic i ujawnić prawdę na temat Alexa przy naszych rodzinach i przyjaciołach.

Zemsta, której nigdy nie zapomni

Kiedy Casey i Alex szli do ołtarza, drżała na całym ciele, a nogi się pod nią uginały. Alex patrzył na nią podejrzliwie, nie wygladała na szczęśliwą pannę młodą. Pomyślał jednak, że jest taka przejęta i zestresowana. Sam także przecież był lekko spięty.

Kiedy stojąc przy ołtarzu mieli wypowiedzieć słowa przysięgi Casey odwróciła się i powiedziała:

Wygląda na to, że Alex nie jest taką osobą, za jaką go miałam. Żadnego ślubu nie będzie – powiedziała Casey

Zgromadzeni w świątyni ludzie nie dowierzali. Wtedy Casey siegnęła po telefon i odczytała każdą otrzymaną wiadomość na głos.

„Dziś nie odbędzie się wesele”

Na koniec załamał jej się głos i łzy popłynęły po policzkach. Spojrzała na zastygłego w bezruchu Alexa, po czym ten jakby się ocknął i wybiegł z kościoła.

Casey postanowiła kontynuować:

Kocham was wszystkich i mimo że to, co się teraz dzieje jest okropne, cieszę się, że tu jesteście. Dziś nie odbędzie się wesele, ale zamiast tego będziemy świętować uczciwość, znalezienie prawdziwej miłości i podążanie za głosem serca nawet wtedy, gdy to bolesne.

Po tych słowach zapanowała cisza. Po chwili konsternacji zgromadzeni ludzie zaczęli klaskać.

To zdecydowanie nie było wesele, jakie zaplanowałam, ale dzięki tym ludziom, była to naprawdę świetna impreza – kończy Casey

Sądzicie, że panna młoda postąpiła właściwie czytając na głos wiadomości, które wymieniali między sobą jej niedoszły mąż i jego kochanka?