Policja zatrzymała samochód, w którym jechało cztery staruszki. Powód rozbawi Cię do łez

Funkcjonariusz drogówki patrolując drogę zauważył, że jedno z aut jedzie bardzo wolno z prędkością ok 30 km/h, przez co zaczął tworzyć się olbrzymi korek.

Zdecydował się więc zatrzymać pojazd i sprawdzić co jest przyczyną tak wolnej jazdy i utrudniania ruchu. Gdy podszedł do auta, zobaczył, że w środku znajdują się cztery starsze kobiety. Wszystkie oprócz kierującej pojazdem wyglądały na mocno przestraszone, były blade i miały szeroko otwarte oczy.

– Dlaczego zostałyśmy zatrzymane? – zapytała kobieta siedząca za kierownicą – Przecież nie przekroczyłam prędkości.

– To prawda, na pewno nie jechała Pani zbyt szybko, ale jazda dużo poniżej ograniczenia prędkości również może być zagrożeniem dla innych kierowców – wyjaśnił spokojnie policjant.

– Jak to? Przecież jechałam dokładnie z przepisami: 30 km/h. Tak przecież jest tu napisane.

Funkcjonariusz policji, z trudem próbując powstrzymać śmiech, wyjaśnił, że liczba 30 to numer trasy, a nie ograniczenie prędkości. Nieco zakłopotana kobieta uśmiechnęła się i podziękowała policjantowi za wyprowadzenie jej z błędu. Jednak policjantowi jeszcze jedna sprawa nie dawała spokoju.

– Zanim pozwolę paniom odjechać, chciałbym jeszcze o coś zapytać. Czy pasażerki na pewno dobrze się czują? Pani koleżanki są blade, wystraszone i wyglądają jakby przed chwilą przeżyły coś strasznego.

– A nie to nic – machnęła ręką kobieta – Po prostu wcześniej jechałyśmy drogą 169.

Jeśli spodobała Ci się ta zabawna historia, nie zapomnij podzielić się nią ze znajomymi!